В Ірані до дев'яти років ув'язнення засудили чоловіка, який серпом обезголовив свою 14-річну дочку. Він був обурений, що вона втекла з 28-річним коханцем. Його дружина, мати загиблої, вважає такий вирок недостатнім і боїться повернення чоловіка.

Про це повідомляє The Guardian.

Рана Дашті, дружина та мати дівчинки, хоче оскаржити рішення судді та вимагає стратити чоловіка. Попри те, що вони прожили 15 років разом, але після вбивства Рана не хоче, щоб він повертався додому.

Як пише Radio Liberty, «вбивство честі» в Ірані максимально карається до 10 років в'язниці. За інше вбивство можна отримати довічне ув'язнення або смертний вирок.

Що сталося?

У місті Талеш у середині травня 14-річна Роміна Ашрафі втекла з дому з чоловіком, але згодом її знайшли і повернули під опіку родини.

Роміна просила суд не повертати її батькові, бо боялася, що він може напасти на неї. Проте суд її прохання проігнорував.

Нещодавно дружина Рана Дашті розповіла, що чоловік просив її змусити доньку вбити себе, бо вона збезчестила сім'ю. 21 травня він вбив дівчину косою, поки та спала.

Як кажуть експерти, частини кримінального кодексу Ірану базуються на припущенні, що чоловіки мають право карати дівчат і жінок, якщо вони не відповідають призначеним їм соціальним ролям.

Поліція затримала батька та 28-річного чоловіка, з яким Роміна втекла. Суд відправив його до в'язниці на два роки. За його словами, батько Роміни не дозволяв їм одружитися через різну віру.

Як пише видання, це вбивство збурило суспільство в Ірані, а представники влади, зокрема президент Хасан Рухані, закликали якнайшвидше розглянути законопроєкти, що направлені на запобігання насильства в сім’ї.

Що таке вбивство честі?

Це вбивство члена родини, найчастіше жінки, яке вчиняють родичі через накликане на сім'ю «безчестя». Під «безчестям» зазвичай вважають табуйовані дії сексуального характеру, зокрема подружню зраду чи дошлюбний секс.

Поділитись: