В Ірані представили схвалений державою додаток для знайомств, який просуватиме «свідомі шлюби»

Ілюстративне фото. Дівчина працює у своєму мобільному телефоні на сходах торгового центру на півночі Тегерана, Іран, 2 липня 2019 року
Ілюстративне фото. Дівчина працює у своєму мобільному телефоні на сходах торгового центру на півночі Тегерана, Іран, 2 липня 2019 рокуAP Photo/Vahid Salemi

В Ірані представили схвалений державою додаток для знайомств Hamdan («компаньйон» із перської). Він має просувати «тривалі та свідомі шлюби» серед молоді, тоді як у країні спостерігається спад народжуваності, збільшення розлучень та зменшення одружень.

Про це пишуть The Guardian та BBC.

Додаток розробив держорган, який входить до Організації ісламської пропаганди, яка перебуває під керівництвом верховного лідера Ірану.

Розробники програми стверджують, що штучний інтелект у Hamdan шукатиме партнерів «лише для неодружених, які прагнуть постійного шлюбу» та лише однієї дружини.

Реєстрація на сайті Hamdan безоплатна. Однак не все так просто: перед тим, як шукати свою другу половинку, потрібно буде пройти психологічний тест. Якщо за його результатами вдасться знайти партнера, пару знайомитимуть у супроводі спеціального консультанта, який буде з ними ще 4 роки після їхнього одруження.

Це не перший додаток для знайомств в Ірані ㅡ вони доволі популярні у країні. Однак, за словами керівника департаменту кіберполіції Ірану полковника Алі Мохаммада Раджабі, це єдина легальна платформа такого типу, адже вона схвалена державою. Решта є незаконними.

Окрім того, законодавство Ірану також передбачає кримінальну відповідальність за добровільні сексуальні стосунки поза шлюбом.

Додаток Hamdan розробили для того, щоб популяризувати «тривалі та свідомі шлюби» серед молоді.

Глава іранського культурного інституту, який також розробляв цю програму, на презентації сказав, що сімейним цінностям в Ірані загрожують сторонні сили.

«Сім'я є метою диявола, і [вороги Ірану — ред.] намагаються нав’язати їй власні ідеї», ㅡ сказав він та додав, що програма допомагає створювати «здорові сім'ї».

Статистика показує, що з березня по жовтень 2020 року в Ірані було зафіксовано 307 300 шлюбів та 99 600 розлучень, хоча ще у 2008 році на кожні 8 шлюбів у країні припадало лише одне розлучення.

У 2020 році також впав річний приріст населення Ірану до 1,29%. Наразі понад половина населення Ірану до 35 років. Але уряд країни попередив, що якщо не вжити заходів, протягом наступних 30 років Іран може однією з країн з найстарішим населенням.

У березні парламент Ірану ухвалив законопроєкт, який зобов'язує уряд пропонувати фінансові стимули для нових шлюбів та подружжя, які мають більш як двоє дітей. Однак проєкт ще не затверджений.

А минулого року у країні почали обмежувати надання послуг з планування сім'ї у державних лікарнях. Зокрема, не проводять вазектомію, а контрацептиви пропонують лише жінкам, у яких є загроза здоров'ю.