У п'ятницю, 25 травня, в Ірландії розпочався референдум щодо легалізації абортів.

У п'ятницю, 25 травня, в Ірландії розпочався референдум щодо легалізації абортів.

Про це повідомляє Reuters.

Голосування триватиме до 21:00 за місцевим часом. Через півтори години після закриття всіх точок для голосування національний мовник оголосить перші дані екзит-полу.

На голосування винесуть питання, чи варто скасовувати конституційну поправку, згідно з якою життя ненародженої дитини прирівнюється до життя її матері.

Раніше повідомлялося, що Google блокуватиме будь-яку рекламу, що пов’язана із проведенням референдуму щодо абортів в Ірландії. Блокування почнеться з 10 травня.

У квітні комісар з питань захисту інформації Ірландії Хелен Діксон заявила про можливість втручання іноземних організацій з метою викривити результати референдуму.

Виборче законодавство Ірландії забороняє іноземним організаціям фінансувати учасників виборчих кампаній. Проте соцмережі можуть розміщувати рекламу, профінансовану з-за кордону.

Також сторона, що підтримує обмеження на аборти використовувала Facebook для поширення своєї агітації.

В Ірландії з 1983 року фактично заборонено проведення абортів. Відтоді понад 170 тисяч ірландських жінок зробили аборти у закордонних клініках.

Нині аборт у країні дозволяється тільки у тому випадку, коли є ризик для життя вагітної жінки, але не у випадку зґвалтування, інцесту або смертельної аномалії плода.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile