Світ / Європа

В Іспанії чоловіка судять за погрози вбити прем’єра країни

AFP
Світ/Європа/В Іспанії чоловіка судять за погрози вбити прем’єра країни
Зберегти
Вигляд
Верховний суд Каталонії судить чоловіка, якого у вересні затримали за погрози в інтернеті вбити іспанського прем’єр-міністра Педро Санчеса. Чоловік, ймовірно, розлютився на політика за намір ексгумувати рештки колишнього диктатора країни Франсіско Франко.

За словами речниці суду, 63-річного жителя міста Тарраса в Каталонії заарештували у середині вересня, одразу після опублікування погроз в мережі.

«Під час обшуків у нього вдома було виявлено арсенал, що зміцнило підозри щодо реальності погроз», — заявила вона.

В суді також додали, що підозрюваний не мав дозволу на зброю.

Крім «планування збройного нападу на представника влади», йому інкримінують погрозу вбивством, нелегальне володіння зброєю, боєприпасами, вибухівкою та злочин на ґрунті ненависті.

За даними газети Publico, чоловік погрожував вбити Санчеса, тому що був «розлючений на намір прем’єра» ексгумувати та перепоховати колишнього диктатора Іспанії Франсіско Франко. Його поховали в 1975 році поруч із жертвами громадянської війни 1936-1939 років у «Долині Полеглих» під Мадридом.

Чинний прем’єр Іспанії та лідер Соціалістичної партії Педро Санчес пообіцяв провести ексгумацію одразу як заступив на посаду в червні 2018 року.

Нагадаємо, 13 вересня парламент Іспанії проголосував за ексгумацію решток колишнього диктатора Франсіско Франко з побудованого ним мавзолею-меморіалу на честь загиблих під час Іспанської громадянської війни 1936-1939 років.

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини