Строкатий 90-річний маяк на півночі Іспанії, розмальований художником Окудою Сан Мігелем
Фото:

EPA-EFE/ROMAN G. AGUILERA

На півночі Іспанії на одному з мисів з’явився новий артоб'єкт — 90-річний маяк, який художник Окуда Сан Мігель розмалював різнокольоровими геометричними фігурами та тваринними візерунками. Однак навколо роботи розгорівся культурний скандал, активісти вимагають повернути попередній білий колір і вже звернулися в прокуратуру.

Про історію пише The Guardian.

Маяк розташований неподалік міста Аджо на узбережжі Атлантичного океану. Місцева рада та адміністрація порту попросили художника розмалювати білий маяк, щоб привернути увагу туристів. Проєкт назвали Infinite Cantabria. Частину грошей, які планують зібрати з туристів та подій на об’єкті, обіцяють скерувати на фінансування продовольчих банків в регіоні.

«На цей раз я використав тварин з провінції Кантабрія — вовків, ведмедів, чайок і стерв’ятників … кольори та геометрія представляють культуру корінних народів, мультикультурність та свободу», — розповідає Окуда Сан Мігель про свою роботу.

Реакція активістів

Однак не всі поділяють такий ентузіазм і яскраву палітру. Раніше цього року майже 4 тисячі людей підписали петицію, яка закликала залишити маяк білим, оскільки реконструкція «повністю міняє стиль маяка на мисі Аджо і не враховує архітектурну спадщину Кантабрії».

П’ять культурних груп також написали меру листи з проханням подумати, чи потрібен такий проєкт.

Так виглядав маяк до того, як його розмалювали:

Фото:

Malopez 21/Wikimedia Commons

А от цього тижня члени регіональної партії Izquierda Unida (Об’єднані ліві) пішли ще далі, і звернулися до прокуратури, щоб та перевірила, чи не порушила місцева влада та адміністрація порту якісь закони про спадщину. Правоохоронці відкрили провадження.

На це вже відреагував автор проєкту. Каже, що розуміє людей, які не хочуть змін, але наголошує, що хотів дати нове життя своїй мові та іконографії.

«Щонайменше це нікого не залишило байдужим», — сказав художник. Він додав, що за словами адміністрації порту, проєкт пробуде на маяку 8 років. Водночас Окуда Сан Мігель сподівається, що той залишиться там назавжди. 

Поділитись: