Світ

В Італії археологи знайшли скелет людини з ножем замість ампутованої руки

14 квітня, 2018 22:05
Світ/В Італії археологи знайшли скелет людини з ножем замість ампутованої руки
Зберегти
Вигляд
В Італії археологи знайшли останки людини, що датуються орієнтовно періодом середньовіччя. Вчені виявили, що у скелета замість ампутованої частини був прикріплений ніж.

В Італії археологи знайшли останки людини, що датуються орієнтовно періодом середньовіччя. Вчені виявили, що у скелета замість ампутованої частини був прикріплений ніж.

Про це пише Science Alert.

Науковці вважають, що знайдений скелет належав чоловікові, а на момент смерті йому було від 40 до 50 років.

Останки виявили у Лангобардському некрополі на півночі Італії, що датується 6-м і 8-м століттям. Там були поховані сотні скелетів, а також кінь без голови і кілька хортів.

Встановлено, що права рука чоловіка була ампутована у місці близько середини передпліччя.

Скелет належав чоловікові, на момент смерті йому було від 40 до 50 років Фото: публікація Італійського інституту антропології

Дослідники вирішили, що рука була ампутована за життя чоловіка, ймовірно, після серйозної травми.

«Кінцівка була ампутована за медичними показаннями, можливо, рука була зламана через випадкове падіння або через інше сильне пошкодження», — йдеться у повідомленні.

При аналізі зламаної кістки вчені виявили сліди біомеханічного тиску. Це свідчить про те, що металевий предмет був прикріплений до кінцівки тривалий час.

Подальші дослідження скелета підтримали цю гіпотезу. Вчені також встановили, що чоловік постійно підносив ніж-протез до зубів: вони були сильно стесані. Можливо, він зубами затягував ремені, що фіксували його. Однак, зазначають вчені, це лише припущення.

Загалом, точного призначення ножа-протеза вчені не змогли встановити.

Раніше повідомлялось, що вчені в Австралії виявили рештки кісток у саркофагу віком 2,5 тисячі років, який раніше вважали порожнім.

Пов`язані новини