Дві картини Вінсента ван Гога, які були вкрадені з музею в Амстердамі більш ніж десять років тому було знайдено в Неаполі, Італія, після того, як італійська поліція викрила потужний злочинний синдикат, який торгував кокаїном.

Про це повідомляє The Guardian.

Картини «Вид на море в Схевенінгені», намальованої в 1882 році, «Збори залишають реформавану церкву в Нуенені», намальованої в 1884 році, були виявлені  в будинку в чоловіка, якого звинувачують в міжнародній наркоторгівлі, в Кастелламаре-ді-Стабія, недалеко від Неаполя.

Чиновники назвали подію великою перемогою в боротьбі з організованою злочинністю. Це також дало уявлення про внутрішню роботу італійського злочинного світу, де дорогоцінні твори мистецтва розглядаються як цінна валюта.

Оригінальність картини вже підтвердив експерт з музею ван Гога в Амстердамі, звідки вони були вкрадені в 2002 році.

Аксель Рутгер, директор музею ван Гога, сказав, що він не був упевнений, коли картини можуть повернути в Нідерланди, оскільки вони, ймовірно, будуть необхідні як докази в ході подальшого судового розгляду.

«Після стількох років я не думав, що вони коли-небудь повернуться», сказав Рутгер. «Ми чекали цього 14 років, і ми, звичайно, хотіли б їх одразу повернути в музей. Але ми маємо проявити трохи терпіння, але я переконаний, що ми можемо розраховувати на підтримку італійської влади».

Рамки були зняті, тому морський пейзаж трохи пошкоджено в лівому нижньому кутку, повідомив музей, але, загалом, картини в хорошому стані.

Картини були виявлені завдяки наводці Маріо Церроне, підозрюваного в наркоторгівлі, якого заарештовали в січні. Він співпрацював з італійською поліцією у справі неаполітанського злочинного синдикату, який складається з численних кланів.

Поліція натрапила на картини в будинку, який вони обшукували згідно з рішенням суду про заморозку активів банди.

«Коли ми, нарешті, знайшли їх, ми не повірили своїм очам», сказав місцевий чиновник La Repubblica.

Прем'єр-міністр Італії  Маттео Ренці, повідомив свого голландського колегу Марка Рютте про поліцейську операцію до похорону в Єрусалимі колишнього лідера Ізраїлю Шимона Переса. Рензі написав в Твіттер, що він пишається роботою італійської поліції.

У 2002 році злодії проникли в музей ван Гога з даху будівлі, що дозволило їм пройти повз охорону і камери непоміченими, хоча їх зафіксувала сигналізація. Вони використовували драбину, щоб піднятися до вікна, а потім його розбили.

Двоє чоловіків, Октав Дарем, злодій творів мистецтва, який отримав прізвисько «Мавпа» за його здатність тікати від поліції, і його співучасник Хенк Бієсліжн були засуджені за крадіжки в 2004 році після того, як поліція виявила їх ДНК на місці злочину. Їм було винесено вирок на 4 роки у в’язниці, але влада не могла розшукати вкрадені роботи.

«Вид на море в Схевенінгені» є однією з ранніх робіт ван Гога і зображує пляжний курорт недалеко від Гааги. Це була єдина робота, в колекції музею з періоду перебування в ван Гога в Гаазі і один з двох голландських морських пейзажів, які намалював художник.

«Збори залишають реформовану церку в Нуенені» - менша робота ван Гога. Він написав її для своєї матері в 1884 році. На ній зображено церкву в Брабанте, де його батько Феодор був проповідником. Після смерті свого батька в 1885 році ван Гог переробив картину, додав фігури жінок, одягнених в чорні жалобні хустки.

Поділитись: