Археологи, які проводять розкопки в місті Помпеї, виявили в одному з будинків дзеркала й скляні намистини. Знайдені артефакти часів виверження Везувію назвали «скарбом чаклунки».

Про це повідомляє BBC.

Археологи розкопали дерев’яну скриню, в якій знайшли кристали, керамічні вироби, аметисти й бурштин. Також вони виявили скарабеїв із Близького Сходу, сердолік з фігуркою майстра і скляну намистину з рельєфним зображенням голови римського бога Діоніса.

Дослідники припускають, що предмети належали слугам чи рабам. Директор археологічного парку «Помпеї» Массімо Осанна зазначив, що жоден артефакт не був зроблений із золота, яке тоді використовували багатії.

«Вони є предметами повсякденного життя жінок і є надзвичайними, оскільки розповідають мікроісторії жителів міста, які намагалися уникнути виверження», — сказав Осанна.

У будинку знайшли тіла десятьох жінок і дітей, що загинули під час виверження вулкану Везувій. Наразі археологи намагаються встановити між ними родинні зв'язки.

Виверження вулкану Везувій на місто Помпеї відбулося в 79 році до н.е.

Нагадаємо, археологи знайшли біля Помпеїв рештки коня в упряжці.

Руїни давньоримського міста Помпеї розташовані в межах сучасної комуни Помпеї в Італії неподалік Неаполя. Давнє місто загинуло в 79 році через виверження вулкана Везувій. Під час розкопок міста археологи знайшли багато історичних знахідок, які зберігаються в Національному археологічному музеї в Неаполі. Нині руїни міста відвідують сотні туристів. 

\Євгенія Луценко

Поділитись: