УКРАЇНА

В Івано-Франківську знайшли останки жертв політичних репресій

16 серпня, 2017 12:18
УКРАЇНА/В Івано-Франківську знайшли останки жертв політичних репресій
Зберегти
Вигляд
lead
Під час прокладення кабелю в Івано-Франківську знайшли масове поховання жертв політичних репресій з останками щонайменше 50 людей.

Під час прокладення кабелю в Івано-Франківську знайшли масове поховання жертв політичних репресій з останками щонайменше 50 людей.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Останки знайдені неподалік центрального міського озера. За словами очевидців, спочатку працівники «Прикарпаттяобленерго» не надали значення похованню, адже неподалік є старе єврейське кладовище.

Місцеві мешканці не дали закопати могилу та викликали поліцію.

На місці ведуть розкопки працівники місцевого комунального підприємства «Пам’ять». За один день виявили два мішки людських кісток та побутових предметів, у тому числі жіночий та дитячий одяг.

«Радіо Свобода»

За словами керівника «Пам'яті» Василя Тимківа, довжина та глибина траншеї свідчать про щонайменше 50 жертв, але поки оцінити масштаби знахідки важко.

«Людські останки залягають шаром 30 сантиметрів, можливо – глибше, ми поки що не можемо сказати точно. Довжина ями складає, поки що, п’ять метрів. Останки перебувають в анатомічній цілісності, але розташування тіл не має жодного порядку. Тобто, тіла опинилися в ямі без будь-якого упорядкування», – сказав Тимків.

За даними РС, на місцевості в районі поховання були захоронення жертв і комуністичного і нацистського режимів. Але науковці схильні вважати, що у цій могилі лежать останки жертв НКВС. Поки дослідники не можуть провести детальних розкопок, оскільки не мають офіційного дозволу.

Раніше повідомлялось, що даних про сталінські репресії в Україні назбиралось на понад 100 томів книжок.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини