УКРАЇНА

В Ізмаїлі можливе зростання захворюваності на гепатит А – СЕС

УКРАЇНА/В Ізмаїлі можливе зростання захворюваності на гепатит А – СЕС
Зберегти
Вигляд

В Ізмаїлі Одеської області можливе зростання захворюваності на гепатит А після спалаху кишково-вірусної інфекції.

Про це в ефірі Громадського сказав Святослав Протас, в.о. головного державного санітарного лікаря України.

«Динаміка змінюється, хворі поступають, але вона значно менша, ніж в інші дні. Ризиків пов’язаних із вживанням води немає. Результати, які проводилися після гіперхлорування мережі, вони негативні, збудників інфекції немає. Після промивки мережі буде поновлено водопостачання для питних потреб міста. За завтрашній день, я думаю, справляться», - сказав Протас.

«Ми маємо динаміку (потрапляння до лікарень - ред). Захворювання передаються контактно-побутовим шляхом, через брудні руки. Така ситуація буде тривати протягом 2-3 тижнів. Ми не виключаємо, що можливий ріст захворюваності на гепатит А, тому МОЗ виділило гроші для закупівлі вакцин від гепатиту А», - сказав Протас.

Нагадаємо, 18 червня в Ізмаїлі був введений надзвичайний стан через спалах кишково-вірусної інфекції. Поліція відкрила кримінальне провадження за фактом масового захворювання на кишкову інфекцію людей в Ізмаїльському районі Одеської області.

В.о. міністра охорони здоров'я Віктор Шафранський зазначив, що масове отруєння людей сталося внаслідок потрапляння відходів у міську водомережу.

Пов`язані новини