В Ізраїлі міністр оборони та лідер опозиції відмовляються продавати Україні зброю
Міністр оборони Ізраїлю Бені Ганц та лідер опозиції Беньямін Нетаньягу виступили проти продажу Україні оборонної техніки. Водночас готові надати Україні систему раннього попередження про наближення ракетних ударів чи ударів дронів.
Про це повідомляє Times of Israel.
«Ми не продаємо зброю Україні», — сказав Ганц в ефірі радіостанції Kol Chai. Він додав, що Ізраїль надавав і продовжуватиме надавати гуманітарну допомогу Україні. Також зазначив, що Ізраїль і раніше не продавав Україні зброю.
Доповнено о 17:27. Ганц, якого цитує The Times of Israel, заявив, що Ізраїль міг би надати Україні систему раннього попередження про наближення ракетних ударів чи ударів дронів.
«Ми звернулися до українців із проханням поділитися інформацією про їхні потреби в системах ППО. Щойно ми отримаємо цю інформацію, зможемо допомогти в розробці системи раннього попередження цивільного населення», — сказав він.
Видання пише, що ізраїльська система попередження використовує поєднання радарних і електрооптичних пристроїв для виявлення запусків ракет, ракет і безпілотників, класифікації розміру та загрози, яку вони становлять, і визначення на карті територій, які перебувають у небезпеці.
«Ця система рятувала сотні життів протягом багатьох років під час атак із боку терористичних груп у секторі Газа та Лівані, які запустили тисячі снарядів по містах Ізраїлю», — пише ЗМІ.
А як щодо зброї?
Лідер опозиції Беньямін Нетаньягу висловив занепокоєння щодо продажу зброї Україні.
«Завжди існує ймовірність — і це траплялося знову і знову — що зброя, яку ми постачаємо на одному полі бою, опиниться в руках іранців і буде використана проти нас», — сказав Беньямін Нетаньягу.
Крім того, посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук заявив, що у вівторок Ганц скасував розмову з українським міністром оборони Олексієм Резніковим без будь-яких пояснень. За його словами, Україна «розчарована» таким кроком.
Водночас, згідно з повідомленнями кількох єврейських медіа, прем’єр-міністр Яїр Лапід і міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба планують поговорити телефоном у четвер, 20 жовтня.
Нагадаємо, 18 жовтня МЗС України надіслало до Ізраїлю офіційну ноту із закликом невідкладно надати системи протиповітряної оборони. Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба вважав, що після того, як Іран став співучасником злочину проти України, в Ізраїлі «вагання мають розвіятися».
Іранські дрони
Останнім часом росіяни регулярно намагаються завдавати ударів в українському тилу, використовуючи іранські дрони-камікадзе Shahed-136. За даними української розвідки, ці безпілотники перекидали на територію Білорусі, звідки, ймовірно, здійснювали останні запуски.
Попри характерний звук та вигляд, окупанти маскують іранські дрони під російською назвою «Герань-2», а влада Ірану досі заперечує факт передання озброєння.
Від початку повномасштабної війни Іран публічно декларував позицію нейтралітету і виступав за припинення вогню та політико-дипломатичне врегулювання. Та ще в липні радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван повідомив, що росія просила Іран надати безпілотники для війни в Україні й навчити ними користуватися.
Зрештою 18 жовтня Міністерство закордонних справ України ініціювало розірвання дипломатичних відносин з Іраном. Тепер остаточне рішення за президентом.
- Поділитися: