Жорстока сутичка спалахнула між прихильниками конкуруючих конголезьких опозиційних партій з приводу того, чи брати участь в перемовинах через затримку президентських виборів в Демократичній Республіці Конго.

Про це повідомляє Reuters.

Влада стверджує, що вибори, призначені на листопад, не можуть бути проведені до липня наступного року, бо інакше не встигнуть зареєструватись та проголосувати.

Близько 100 прихильників партій, які виступають проти перемовин, кидали каміння і палили покришки перед штаб-квартирами партій UNC і ATD, чиї лідери погодилися взяти участь у перемовинах.

Поліція застосувала сльозогінний газ для розгону натовпу і заарештувала близько 20 осіб.

Також правоохоронці повідомили, що пізніше було заарештовано ще 85 осіб біля готелю, де ті помилково планували зірвати відкриття перемовин, які насправді почалися зовсім в іншому місці (на відстані 9 км від готелю).

Противники президента Джозефа Кабіли звинувачують його в навмисному відкладанні виборів з метою узурпації влади. Але він ці звинувачення відкидає.

Більшість основних опозиційних партій бойкотують перемовини. Проте деякі відомі діячі погодилися брати участь, заявивши, що вони наполягатимуть на своєчасному проведенні виборів.

Поділитись: