В анексованому Росією Криму захисникам заарештованого українця Євгена Панова, якого російські спецслужби називають «диверсантом» і звинувачують у підготовці терактів на півострові, надали документ про те, що Панов нібито відмовляється від послуг адвоката.

Відповідний документ надав слідчий Федеральної служби безпеки, повідомляє Кримська правозахисна група з посиланням на брата Панова Ігоря Котелянця.

Фото facebook.com/crimeahrg

«Пред’явлена адвокату довідка подана від імені слідчого, в ній немає ні підпису самого Панова, ні його рукописного тексту, де він пише про свою відмову. Це суперечить нормам російського законодавства, яке на даний момент застосовується в Криму. Згідно з частиною 1 статті 52 КПК Росії, відмова від послуг адвоката допускається лише з ініціативи підозрюваного і заявляється в письмовому вигляді», – зазначають правозахисники.

За їх словами, адвокат із цим документом не згоден і має намір його оскаржити. Не згодні з такою відмовою і родичі Євгена Панова.

На думку правозахисників, у такий спосіб слідчі намагаються не допустити адвоката, якого залучила сім’я Панова. «Це є порушенням його права на справедливий суд і ефективний засіб правового захисту. Крім того, це може свідчити про намір приховати наслідки незаконних методів впливу на Панова в ході допитів», – зауважують представники правозахисної групи.

Нагадаємо, 10 серпня ФСБ Російської Федерації заявила про затримання «організатора терактів» і ліквідацію «агентурної мережі Головного управління розвідки України», одним з яких начебто є громадянин України Панов Євген Олександрович, 1977 року народження, житель Запорізької області.

У четвер підконтрольний окупаційній владу Криму суд Сімферополя обрав Панову запобіжний захід у вигляді 2 місяців арешту.

Разом з тим, правозахисники не мають доступу до затриманого Панова.

Крім того, за словами адвоката затриманого українця Ярослава Гришина, Панову нав’язали так званого адвоката, який діє в інтересах ФСБ, допомагаючи «вибивати зізнання».

Поділитись: