Політика

В Криму затримали одного з лідерів Меджлісу Ахтема Чийгоза

Політика/В Криму затримали одного з лідерів Меджлісу Ахтема Чийгоза
Зберегти
Вигляд

В окупованому Росією Криму затримали заступника голови Меджліса кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза. Про це повідомляють російські ЗМІ.

Як заявив офіційний представник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін, Чийгоза затримано «за підозрою в організації та участі в масових заворушеннях».

«Слідчими органами Головного слідчого управління СКР по Республіці Крим у рамках розслідування кримінальної справи про організацію та участь у масових заворушеннях затримано одного з лідерів громадської організації Меджліс кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза», – зазначив Маркін.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров сказав Громадському, що мітинг під Верховною Радою Криму 26 лютого 2014 року є лише приводом для легітимізації репресій активних кримських татар і українців.

 

 

«Справа в тому, що 26 лютого, коли окремі проросійські депутати намагалися провести позачергову сесію, як ми тоді очікували і розуміли, а потім це підтвердилося іншими діями, вони намагалися прийняти звернення до Путіна щодо введення російських війсь і щодо відокремлення Криму від України. Щоб запобігти цьому Меджліс закликав всі проукраїнські сили вийти на мітинг. Одночасно про свій мітинг оголосили прихильники «Рксского єдінства», який тоді очолював пан Аксьонов», - розповів він.

За його словами, тоді на площі перед Верховною Радою Криму зібралося десь 15 – 17 тисяч кримських татар, українців, членів демократичних партій. Туди прийшли 3 – 4 тисячі прихильників «Русского єдінства». Після обіду до них приєдналися ще 2 – 3 тисячи його прихильників з Севастополя.

На площі була велика тиснява. У двох людей похилого віку не витримало серце і вони померли. Насильницьких дій щодо них не було.

«Слідчий комітет з так званою «прокуратурою» Криму відновили справу щодо цього мітингу за Карним кодексом Російської Федерації, який ані тоді не мав ніякого відношення до Криму, ані тепер, бо Крим – окупований. Події 26 лютого – це просто привід, щоб заарештувати всіх більш-менш активних кримських татар, можливо, і етнічних українців, які не приховують своїх поглядів про те, що відбувається у Криму», - підкреслив Чубаров.

UPD: Київський районний суд Сімферополя обрав заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтему Чийгозу запобіжний захід у вигляді утримання під вартою на три тижні.

«Ахтему Чийгозу інкримінується стаття 212 частина 1 Кримінального кодексу Російської Федерації (організація масових заворушень), яка передбачає позбавлення волі терміном до 10 років», – заявила «прокурор» Криму Наталя Поклонська, яка була в суді.

Пов`язані новини