Сьогодні, 4 вересня, в китайському Ханчжоу стартував саміт «Великої двадцятки». Відповідну заяву зробив голова КНР Сі Цзіньпін, передає агентство Xinhua.

Основними завданнями форуму є координація політики між членами G20 з метою досягнення глобальної економічної стабільності та сталого зростання; просування фінансового регулювання, яке б знижувало ризики і попередило майбутні фінансові кризи; створення нової міжнародної фінансової архітектури.

На країни G20 припадає понад 85% світового ВВП. В них живе більше 60% населення світу, причому 66% бідного населення також припадає на ці країни.

Планується, що на полях саміту окремі зустрічі з президентом РФ Владіміром Путіним можуть провести канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Франсуа Олланд, обговоривши війну на Донбасі.

Під час прильоту Барака Обами до Китаю стався дипломатичний курйоз — президенту США не постелили червону доріжку перед виходом з літака. Сам Обама порадив не надавати інциденту великої уваги.

Нагадаємо, на полях саміту Обама вже зустрівся з прем'єр-міністром Великобританії Терезою Мей. Вони пообіцяли продовжити тиск на Росію, щоб вона припинила агресію в Україні.

Поділитись: