ENRU

В Китаї звільнили викладача за критику Мао Цзедуна — Reuters

Китайського викладача звільнили після критики покійного вождя Комуністичної партії Мао Цзедуна у його 123-й день народження. Про це повідомляє Reuters.

Мао Цзедун, який помер у 1976 році, досі шанується правлячою Комуністичною партією Китаю як засновник сучасної держави. Обличчя колишнього вождя досі присутнє на кожній купюрі китайського юаню.

Зокрема «великий кормчий» шанується у лівих колах, які вважають, що Китай став «занадто капіталістичним і нерівним» за останні 30 років економічних реформ. Вони протиставляють реформаторам ідеологічну спадщину Мао.

Ден Сяочао, 62-річний викладач університету Шаньдун Цзяньчжу, написав у коментарі в соціальній мережі 26 грудня про те, що Мао Цзедун відповідальний за голод, який спричинив смерть 3 мільйонів китайців. Також він звинуватив кормчого у загибелі 2 мільйонів у ході ініційованої ним Культурної Революції.

Запис був видалений, проте його зображення збереглося. Подібна публічна критика — рідкісне явище у Китаї. Поціновувачі політики Мао вийшли на акцію протесту проти викладача невдовзі після публікації ним свого коментаря.

Деякі протестувальники мали плакати з гаслом «Хто протистоїть Мао — той ворог народу». Згодом державна інформаційна агенція Global Times повідомила, що Ден Сяочао був звільнений зі своєї посади радника в уряді провінції минулого тижня. Звільнили чоловіка і з університету.

На сайті навчального закладу зазначається, що викладача звільнили за порушення законів, але не уточнили, яких саме.

Комітет компартії університету повідомив, що Ден Сяочао зробив «неправильні зауваження» щодо кормчого.

Сучасна історія для Китаю — дуже чутлива тема. Компартія намагається викладати її відповідно до свого бачення.

При цьому зазначається, що під час дебатів про економічні реформи всередині самої партії ліві групи не мали серйозних претензій до уряду президента Сі Цзіньпіня.