Життя

В лікарні Первомайська немає води і ліків, «швидкі» забрали бойовики

Життя/В лікарні Первомайська немає води і ліків, «швидкі» забрали бойовики
Зберегти
Вигляд

У єдиній досі відкритій лікарні Первомайська вже три дні немає технічної води і майже не лишається пального для генераторів. Про це повідомляє журналістка Громадського Наталка Гуменюк з посиланням на місцевих лікарів.

Ось уже три дні, як немає ніякої води. У відділенні хірургії залишилося півлітра пального для генератора, у реанімації – два літри. Так само бракує ліків, зокрема антибіотиків, які могли б вберегли поранених. Загалом у міській лікарні перебуває 140 осіб. Половина з них потерпілі, решта – люди, що прийшли ховатися у бомбосховищах.

У місті немає води та електроенергії, воно перебуває під перехресним обстрілом з 22 липня. За словами місцевих, бойовики розміщують зенітки та міномети у житлових кварталах. Тоді як українська артилерія працює неподалік сусіднього міста Попасна.

За даними місцевої судмедекспертизи, за цей час загинуло 60 мирних жителів. Якщо сепаратисти привозять власних поранених, то одразу їх забирають. Тож серед них кількість загиблих не фіксується. У місті працює одна швидка, тоді як решту забрали бойовики.

Фактично не працюють магазини, мешканці не отримують зарплатню та пенсії, адже закриті банки, в районі не функціонують банки й банкомати. Бракує їжі, оскільки її неможливо доправити до міста. Сепаратисти також конфіскують товар у магазинах та аптеках. Частково вони роздають його місцевим, пояснюючи ніби людям допомагає так звана «ЛНР».

Через відсутність бензину з міста практично неможливо виїхати. Люди йдуть пішки. Водночас є невелика кількість людей, які, резикуючи власним коштом, їдуть до Первомайська, щоб забрати родичів, оминаючи блокпости Нацгвардії, а також бойовиків «ЛНР».

За повідомленнями місцевих, які наразі неможливо перевірити, у самому Первомайську залишилося до 300 бойовиків. «ЛНРівці» зосереджуються у Стаханові. Бензину і грошей у банкоматах немає також і в суспідній Попасній, яку контролюють сили АТО.

Українська влада пояснює неможливість доправити медикаменти, воду та пальне до міста тим, що бойовики можуть відібрати допомогу мирним жителям і використати її для себе.

Інформацію про взяття міста Первомайська наразі складно перевірити. Жителі, які прийшли з міста сьогодні вдень, повідомляли, що у місті залишається чимало сепаратистів, продовжуються обстріли, але боїв немає.

Пов`язані новини