Війна

В «ЛНР» екс-директорку організації «Mersy Corps Ukraine» затримали за «шпигунство»

Війна/В «ЛНР» екс-директорку організації «Mersy Corps Ukraine» затримали за «шпигунство»
Зберегти
Вигляд

На окупованій території Луганської області затримано колишнього директора програм з надзвичайних ситуацій недержавної організації «Mersy Corps Ukraine» Оксана Микитенко.

Про це повідомляє сайт так званої Луганскьої народної республіки «ЛИЦ».

Бойовики самоназваної «ЛНР»  звинувачують Микитенко в шпигунстві на користь Центрального розвідувального управління (ЦРУ) США.

За даними «МДБ ЛНР», під час керівництва в неурядовій організації «Корпус Милосердя України» Микитенко нібито отримувала завдання від колишнього співробітника ЦРУ Чарльза Віллкатса і збирала інформацію політичного, соціально-економічного характеру.

При цьому, стверджується, що благодійна організація доставляла гуманітарну допомогу в окуповані райони без дозволу окупаційної влади.

«Після збору, систематизації і узагальнення матеріалів дана інформація передавалася в центральний український офіс «Корпусу милосердя», звідки в узагальненому вигляді відправлялася в центральний офіс міста Портленд (США), посольство США в Україні, а також дублювалася до Державного департаменту США. За твердженням Микитенко, подібна діяльність є обов'язковою умовою роботи переважної більшості іноземних та міжнародних неурядових організацій, які працюють в даний час в Україні », —  стверджують в так званому «міністерстві держбезпеки».

Затримана Микитенко під час дачі показань повідомила, що співпрацювала з Віллкатсом в якості перекладача під час його відвідувань окупованих районів області, де він зустрічався з представниками окупаційної влади і місцевими жителями.

На зустрічах Віллкатс домагався легалізації діяльності «Корпусу милосердя», цікавився фінансово-економічними можливостями непідконтрольних українському уряду районів, цікавився політичними поглядами місцевого населення.

Ця інформація включалася в матеріали для брифінгів в Києві, проведених українським представництвом Управління з координації гуманітарних Питань ООН.

 

«Корпус Милосердя» — Міжнародна некомерційна організація, що займається наданням допомоги людям, які потрапили в біду: стихійне лихо, економічна криза, збройний конфлікт.

На 2013 рік корпус милосердя допомагав 19 мільйонам людей після стихійних лих, зміцненні громад та вирішенні проблеми бідності. З моменту свого заснування в 1979 році, корпус надав $ 2,2 млрд на допомогу людям в 114 країнах.

Пов`язані новини