Олег Філімонов
Фото:

Олексій Братущак/hromadske

Гуморист Олег Філімонов балотуватиметься в мери Одеси від президентської партії «Слуга Народу». Про це він сказав 31 серпня на її з'їзді. Його кандидатуру вже погодив президент.

Про це повідомляє наш кореспондент зі з'їзду.

Офіційно партія його кандидатуру поки що не затвердила.

Філімонов зазначив у коментарі «Радіо Свобода», що балотуватися в мери Одеси йому запропонував президент Володимир Зеленський. Це було ще 3 місяці тому під час неформальної зустрічі.

«Я маю сказати, що я досить довго думав. Але я ухвалив рішення, що я піду», — сказав Філімонов.

Що обіцяє?

Філімонова каже, що насамперед хоче «повернути Одесі Одесу», а саме зробити її зручною і привабливою як для туристів, так і для місцевих жителів. 

«Щоб в Одесі стало комфортно жити, щоб люди хотіли не виїжджати з міста, а приїжджати в це місто, селитися там, будувати сім’ю, іти в школу, вступати до університетів, інститутів, грати на скрипці, грати у футбол», — каже Філімонов.

Про команду

Кандидат в мери переконує, що має «дуже потужну» команду, але хто у ній конкретно, поки не уточнив. Пообіцяв це зробити через тиждень. 

Переконує, що у його команді працюють професіонали, які також будуть балотуватися у депутати міськради.

«Звісно, мені допомагали, мені радили, але є люди, яких я знаю років зо 30. З банківського відділу, припустимо, з економіки, з будівництва», — каже Філімонов.

Про чинну владу в Одесі та патріотизм

Чинного мера Одеси Геннадія Труханова Філімонов вважає проросійським політиком, але каже, що більшість людей у місті — патріоти України. Переконує, що зокрема і він.

Кандидат в мери запевняє, що у 2014 році обірвав усі зв’язки з Росією, попри те, що робота там була його основним джерелом доходу.

«Але я люблю цю землю (українську — ред.). Я тут живу, я тут народився. Я хочу, щоб мої онуки тут були. Я лікуюсь тут, граю в теніс тут, плаваю в цьому морі. Так, я можу кудись на два тижні поїхати, але я тут. … Минуть роки-роки, а я хочу померти тут», — розповів політик нашому кореспонденту.

Хто такий Олег Філімонов?

Народився Філімонов у Миколаєві, нині йому 68 років. Вступив до Одеського державного університету — на факультет романо-германської філології. Двадцять років викладав в Одеському державному університеті імені Мечнікова, завідував кафедрою романо-германської філології, однак потім звільнився. Доктор філологічних наук.

Філімонов, як і президент Зеленський, до політики був актором комедійного жанру і ведучим низки гумористичних телепрограм.

Був учасником команди КВК «Одеські джентльмени». Вів гумористичні програми «Джентльмен-шоу», «Камера сміху» й «Філімонов та компанія».

Олег Філімонов у програмі «Джентльмен-шоу» (2000 рік)
Фото:

скріншот

Два місяці тому, наприкінці червня, Зеленський присвоїв Філімонову звання народного артиста України. До цього він також був заслуженим артистом.

Наразі живе в Одесі. Має двох дітей. Старша дочка живе у США, молодша — в Одесі.

Хто ще іде в мери Одеси?

Чинний мер міста Геннадій Труханов ще на початку року заявив, що планує балотуватися на ще один термін. За даними опитування групи «Рейтинг» (29 травня — 2 червня), Труханова на виборах готові підтримати 48,7% серед тих, хто визначився. Також дослідження показало, що 56% опитаних задоволені діяльністю Труханова, 31% — не задоволені.

Свого кандидата в мери Одеси вже висунула партія «Голос» — це Наталя Делієва, керівник одеського відділення політсили. Можливий кандидат від «Європейської солідарності» — Петро Обухов, який очолює міську організацію партії.

Поборотися за пост мера Одеси може також Сергій Ківалов, який зараз очолює «Українську морську партію». А на минулих парламентських виборах Ківалов балотувався в мажоритарному окрузі в Одесі, але програв кандидату від «Слуги народу».

Від «Опозиційної платформи — За життя» в мери Одеси може піти або Тетяна Плачкова, або Микола Скорик.

Місцеві вибори по всій України заплановані на 25 жовтня.

Поділитись: