Економіка

В Міненерго сподіваються на кредит від МВФ до кінця літа

Економіка/В Міненерго сподіваються на кредит від МВФ до кінця літа
Зберегти
Вигляд

Міністерство енергетики та вугільної промисловості сподівається отримати від МВФ $1 млрд для закачування газу до кінця літа. Про це в ефірі Громадського повідомив міністр енергетики Володимир Демчишин.

«На цьому тижні проходили переговори з МВФ та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно фінансування закупівлі газу. Поки що успіху в цьому питанні немає, але є розуміння, що воно може вирішитись протягом наступних місяця-півтора. Ці кошти ми зможемо отримати», - заявив міністр.

З його слів, для закупівлі вугілля Міненерго потрібно 2 млрд гривень.

«Коли ми говоримо про газ, ми говоримо про $1 млрд. У випадку із вугіллям нам достатньо 2 млрд гривень для того, аби адекватно підготуватись до опалювального сезону. Я звернувся до Кабінету міністрів з проханням підтримати ініціативу отримання коштів від Ощадбанку. Це ресурс, який є в Україні, якого достатньо. Більше того, в грудні минулого року подібну транзакцію ми вже робили. З 2-х млрд, які отримав енергоринок, на даний момент повернуто 1 млрд 750. Мені здається, що це добрий результат. Ці кошти не пропадуть, вони будуть повернуті Ощаду, тому ризик досить обмежений. На даний момент просто треба сформувати запас, який протягом опалювального сезону буде спожитий і, відповідно, конвертований в гроші. Енергоринок розрахується з Ощадбанком. Більше того, він заплатить відсотки», - додав Демчишин.

Пов`язані новини