УКРАЇНА

В МВФ задоволені націоналізацією «Приватбанку»

19 грудня, 2016 17:06
УКРАЇНА/В МВФ задоволені націоналізацією «Приватбанку»
Зберегти
Вигляд
Рішення української влади про націоналізацію найбільшого приватного банку «Приватбанку» забезпечить фінансову стабільність в Україні. Про це йдеться у заяві директорки-розпорядниці Міжнародного Валютного Фонду Крістін Лагард.

Рішення української влади про націоналізацію найбільшого приватного банку «Приватбанку» забезпечить фінансову стабільність в Україні.

Про це йдеться у заяві директорки-розпорядниці Міжнародного Валютного Фонду Крістін Лагард.

«Це рішення було ухвалено з метою гарантувати надійність операцій банку, з огляду на його системну роль у фінансовій системі України та враховуючи недостатність зусиль останніми місяцями щодо посилення адекватності його власного капіталу», — сказала вона.

Вона також відзначила, що забезпечення виконання всіма банками, як працюють в Україні, регулятивних вимог та вимог до капіталу є визначальним для підтримки суспільної довіри до банківської системи та посилення спроможності банків підтримувати продуктивні дії, необхідні для добробуту народу України.

«Тепер важливо, щоби процес націоналізації був підтриманий рішучими зусиллями для максимального повернення позик, виданих пов’язаним особам, та призначення незалежної управлінської команди, щоби повернути банкові стійкість та мінімізувати витрати держави та платників податків у відповідності до законодавства та найкращих світових практик», — додала Лагард.

Вона запевнила, що МВФ продовжуватиме підтримку України.

Нагадаємо, уряд України підтримав націоналізацію «Приватбанку»

Передбачено, що держава в особі Міністерства фінансів стане власником 100% акцій ПАТ «Приватбанк» та гарантує безперебійне функціонування цієї установи та збереження коштів його клієнтів.

Перехідний період починається з 19 грудня. Також повідомлялося, що «Приватбанк» після націоналізації очолить екс-міністр фінансів Шлапак

На спільному брифінгу міністр фінансів Олександр Данилюк та голова Національного банку Валерія Гонтарева розповіли про деталі націоналізації «Приватбанку».

Пов`язані новини