Війна

В МЗС підтвердили погрози з боку РФ щодо ракетних випробувань біля Криму

30 листопада, 2016 22:55
Війна/В МЗС підтвердили погрози з боку РФ щодо ракетних випробувань біля Криму
Зберегти
Вигляд
У Міністерстві закордонних справ України підтвердили, що з боку Росії надходили погрози застосувати силу в разі проведення Україною ракетних навчань біля Криму.

У Міністерстві закордонних справ України підтвердили, що з боку Росії надходили погрози застосувати силу в разі проведення Україною ракетних навчань біля Криму.

Про це повідомила речниця МЗС Мар'яна Беца, передає «Українська правда».

За її словами, було декілька нот і листів від МЗС і Міноборони Росії, в яких зазначалося, що заплановані навчання нібито порушують суверенітет Росії і міжнародне право, і також вказувалась готовність відповісти на ці випробування.

Беца повідомила, що українське МЗС уже підготувало ноту з категоричним протестом і направить її російській стороні найближчим часом.

«Наша позиція – це суверенна територія України, і всі ракетні навчання і випробування проводяться виключно в межах українського законодавства та норм міжнародного права. Зокрема, вони проводяться відповідно до статей 1 і 2 Чиказької конвенції про міжнародну цивільну авіацію від 1944 року в межах сухопутних, морських та повітряних просторів під суверенітетом України», – наголосила вона.

Крім того, вона повідомила, що МЗС України звернеться до світового співтовариства з цього приводу.

«Ми, звичайно, поінформуємо міжнародне співтовариство про такі дії російської сторони і про загрозу застосування сили проти підрозділів Збройних сил України, що перебувають на території України», – сказала Беца.

Нагадаємо, Федеральне агентство повітряного транспорту РФ заявило, що 1-2 грудня Україна збирається провести «ракетні стрільби» у повітряному просторі Росії.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов заявив, що Україна буде проводити ракетні випробуванняі навчання згідно з планами і графіками, не зважаючи на загрози Росії.

В свою чергу, Міністерство оборони допускає ракетний удар Росії у разі проведення Україною ракетних стрільб над Чорним морем 1-2 грудня. 

У військових навчаннях будуть задіяні зенітно-ракетні війська, бойова, транспортна і безпілотна авіація та відбудуться випробування зенітних керованих ракет середньої дальності.

Пов`язані новини