У Міністерстві закордонних справ України вважають «відволіканням уваги» заяву спікера Держдуми РФ В’ячеслава Володіна про можливість виходу зі складу України низки областей.

Про це написав у Facebook заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар.

«Ця заява — класичний набір штампів, упередженостей та маніпуляцій, які Кремль широкомасштабно використовує щодо етнонаціональних питань в Україні», — зазначив він.

Дипломат додав, що «провокаційні формулювання і тон заяви» проти територіальної цілісності вкладаються в логіку продовження гібридної агресії Росії проти України.

«По-третє, очевидним є намагання вкотре розпалити міжнаціональну ворожнечу в Україні. Хоча права національних меншин в повній мірі забезпечені українською державою», — наголосив Боднар, додавши, що у Росії навпаки такого немає.

Як приклад він навів те, що в Росії немає жодної української школи, а після анексії Криму кількість школярів, що навчаються українською мовою, зменшилась у 76 разів —  з 13 тисяч учнів залишилося 172.

Також Боднар зауважив, що термін «малі народи», який використав Володін, в Україні не вживають.

«Оскільки всі народи, етноси, етнічні групи є абсолютно рівними у своїх правах, користуються однаковими гарантіями захисту. Натомість, в Росії домінує подібний дискримінаційний поділ на т.зв. «великі» та «малі» народи з, відповідно, «великими» та «малими» правами», — написав він.

Таким чином, вважає заступник міністра, мета голови Держдуми — відволікти увагу.

«Відволікти увагу світової громадськості від політики утисків і залякування Кремля на тимчасово окупованих територіях України, а також в середині Росії», — заявив Боднар.

Зазначимо, що також слова Володіна прокоментував віце-прем’єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба: він заявив, що Україна готова прийняти до себе декілька областей Росії.  

Нагадаємо, спікер російської Держдуми Володін пригрозив Україні, що в разі збереження «націоналізму та утисків малих народів» зі складу країни вийде низка областей.

Поділитись: