Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив, що НАБУ піддається тиску через проведене детективами бюро розслідування по формулі розрахунку тарифу на вугілля «Роттердам +».

Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник заявив, що НАБУ піддається тиску через проведене детективами бюро розслідування по формулі розрахунку тарифу на вугілля «Роттердам +».

Про це він сказав в інтерв’ю газеті «День».

«Якщо ми розслідуємо схеми «Роттердам +», то це стосується інтересів Ахметова (український бізнесмен, власник СКМ Ринат Ахметов). Всі ці виробництва існують, але існує і колосальний тиск, особливо щодо «Роттердам +». Фактично всі наші подання зупиняються судом, тобто йде повне блокування розслідування», — сказав Ситник.

Така ж ситуація, за його словами, і у справі щодо керівництва «Запорізького титано-магнієвого комбінату».

«Розслідуємо справу стосовно керівництва «Запорізького титано-магнієвого комбінату», і бачимо, що Фірташ (власник Group DF Дмитро Фірташ) забрав його фактично за один долар. Звичайно, ставити питання про відповідальність самого Фірташа поки рано, але ми цю справу розслідуємо. Більша її частина вже в суді», — каже Ситник.

«Спочатку ця справа півроку пролежала в Печерському райсуді Києва, а потім її передали в Запоріжжя. Після цього пройшло ще дев'ять місяців, але ніякого прогресу немає», — зазначив він.

17 серпня до Нацкомісії з регулювання тарифів прийшли з обшуками у справі «Роттердам+». У НАБУ підтвердили факт проведення обшуку в Національній комісії в рамках кримінального провадження про змову в інтересах генкомпаній при затвердженні формули «Роттердам +».

НАБУ підозрює Нацкомісію з регулювання тарифів у зловживаннях при укладанні «Роттердам+».  

За даними НАБУ, дії НКРЕ призвели до того, що генеруючі компанії-оператори ТЕС отримали надприбутки, а споживачі електроенергії понесли безпідставні витрати.

«Роттердам+» — це формула розрахунку оптових цін на електроенергію. Вона введена для зрівнювання внутрішніх цін на вугілля та загальносвітових. У результаті, зокрема, мала з’явитися альтернатива вугіллю з тимчасово окупованих територій.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: