Політика

В НАТО ухвалили декларацію протидії потенційній загрозі з боку Росії

Політика/В НАТО ухвалили декларацію протидії потенційній загрозі з боку Росії
Зберегти
Вигляд

Парламентська асамблея НАТО закликала членів західного військового альянсу бути готовими відповісти на «потенційну загрозу» з боку російської агресії. 

Асамблея оприлюднила одностайно затверджену декларацію за підсумками триденної зустрічі в албанській столиці Тирані, що закінчилася 30 травня, передає AFP.

«Виклик з боку Росії є реальним і серйозним», – сказав президент асамблеї Майкл Тернер. 250 членів асамблеї з 28 країн у спільній декларації також висловили співчуття з приводу «застосування Росією сили проти своїх сусідів і спроб залякати союзників». 

У тексті документу також зазначають, що «НАТО не залишилося іншого вибору, крім як розглядати перспективу агресивних дій Росії проти членів Альянсу, як потенційну загрозу і вдатися до певних заходів та пропорційних відповідей».

В декларації асамблеї також закликали «забезпечити підтримку» тим членам альянсу, які відчувають, що їх безпека знаходиться під загрозою, особливо на східному й південному флангах НАТО.

На саміті у Варшаві, лідери НАТО планують офіційно схвалити реорганізацію альянсу через розміщення додаткових військ в східноєвропейських країнах-членах НАТО в рамках стратегії «стримування та діалогу».

Раніше США закликали союзників по НАТО посилити оборону країн східного флангу Альянсу, щоб бути здатними відвернути можливу агресію Росії.

Пов`язані новини