В Національному банку України анонсували збільшення ліміту обов'язкового фінансового моніторингу операцій вдвічі — до 300 тисяч гривень.

В Національному банку України анонсували збільшення ліміту обов'язкового фінансового моніторингу операцій вдвічі — до 300 тисяч гривень.

Про це повідомив «Інтерфаксу» директор департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор Береза.

Відповідно до законодавства, Нацбанк зобов’язаний здійснювати моніторинг підозрілих фінансових операцій на предмет відмивання коштів, фінансування тероризму та торгівлю зброєю.

Наразі діє норма, що зобов’язує НБУ перевіряти операції на суму понад 150 тисяч гривень на предмет здійснення незаконних дій, ухилення від оподаткування або причетність до тероризму.

Збільшення ліміту для обов’язкового моніторингу фінансових операцій відбудеться у ході затвердження четвертої європейської директиви.

«Ми сподіваємось, що закон з відповідними змінами парламент затвердить найближчим часом», — повідомив Береза.

Він також зазначив, що робота над законом ще триває.

Раніше в НБУ переглянули підхід до регулювання міжбанківських валютних розрахунків. Так, в регуляторі вирішили відійти від використання валютного аукціону як основного способу виходу на валютний ринок. Нова система валютного регулювання зберігатиме анонімність Нацбанку при торгівлі валютою з іншими фінустановами.

Також в Нацбанку збільшили ліміти торгівлі валютою для банків та змінили процес визначення проблемної заборгованості.

Поділитись: