В Національному банку України визнали, що надавали недооцінену інформацію щодо обсягу переказів коштів в Україну з-за кордону.

В Національному банку України визнали, що надавали недооцінену інформацію щодо обсягу переказів коштів в Україну з-за кордону.

Про це йдеться в повідомленні на сайті НБУ.

Обсяги грошових переказів було перераховано згідно з новою методикою.

Так, згідно з перерахунками, в 2015 році в Україну переказали 7 мільярдів доларів, що на 1,8 мільярда доларів більше, ніж розраховувалось раніше.

У 2016 році така різниця склала вже 2,1 мільярди доларів.

Згідно з новими розрахунками у 2017 році обсяг приватних переказів українських заробітчан склав 9,3 мільярди доларів, що на 2 мільярди більше, ніж за попередніми оцінками.

Зміна методики пов'язана з тим, що Польща стала головною країною призначення для українських трудових мігрантів, зайнявши місце Росії.

За останніми оцінками НБУ на основі даних Національного банку Польщі сума грошових переказів з цієї країни була недооціненою більш ніж в два рази та у 2017 році склала 3,12 мільярди доларів.

Оновлена статистика призвела до покращення сальдо поточного рахунку платіжного балансу за останні 3 роки, кажуть в НБУ. Так, наприклад, у 2017 році дефіцит скоротився з 3,5% ВВП до 1,6% ВВП.

Раніше в уряді Польщі повідомили, протягом 2017 року українці перерахували на батьківщину суму, еквівалентну 100 мільярдам гривень.

Поділитись: