Технології / Відкриття

В Нідерландах побудували перший у світі 3D-друкований міст

MX3D
Технології/Відкриття/В Нідерландах побудували перший у світі 3D-друкований міст
Зберегти
Вигляд
lead
Нідерландська компанія MX3D побудувала перший у світі сталевий пішохідний міст, зроблений за допомогою технологій 3D-друку. Його встановлять Амстердамі у 2019 році на одному з каналів.

Проект втілювали протягом трьох років, відпрацьовуючи нові методи проектування і виробництва. Після оптимізації дизайну, масу дванадцятиметрового моста вдалося довести приблизно до чотирьох тонн.

Міст цілком виготовлений за технологією 3D-друку методом дугового зварювання: робот-маніпулятор зі зварювальним апаратом виростив конструкцію зі сталевого дроту. Швидкість друку упри такому підході перевищувала 2 кілограмів на годину. Водночас кілограм витратного матеріалу коштував приблизно п’ять євро, а це на порядок дешевше сталевого порошку, що використовують у більш традиційному методі друку металом.

Міст побудували за допомогою 3D-друку, методом дугового зварювання   
MX3D

Інженери відстежуватимуть структурну цілісність, вібрації, деформації, навантаження і погодні умови завдяки датчикам вбудованим у конструкцію.

Міст продемонстрували на виставці Dutch Design Week в Ейндховені, оскільки роботи над реконструкцією каналу, де його мали встановити, затягнулися.

Раніше повідомлялося, що Нідерланди можуть стати першою країною з житловими будинками, надрукованими на 3D-принтері

Пов`язані новини