Баварія внесла в Бундесрат пропозицію про заборону на всій території Німеччини головних уборів в суді, які закривають обличчя. Пропозиція спрямована на заборону, в першу чергу, мусульманських жіночих бурок та нікабів. Про це повідомляє Deutsche Welle.

Голосування в Бундесраті відбудеться найближчими днями. Згідно з законопроектом, кожна людина повинна показувати своє обличчя в суді. Пропозицію також підтримують в Баден-Вюртемберзі.

«Бурка і нікаб не тільки діаметрально протилежні нашому розумінню рівності чоловіка і жінки, але й відкритому спілкуванню», сказав міністр юстиції Баварії Вінфрід Баусбак, член Християнсько-соціального союзу, схожого за ідеологією на партію Ангели Меркель, Християнсько-демократичний союз. «У суді, вони ускладнюють розуміння істини і виконання матеріальної відповідальності», сказав він.

Іншими словами, щоб краще оцінити надійность свідка, суд повинен бути в змозі побачити його обличчя.

Колега Баусбака з Баден-Вюртемберга, Гідо Вольф, сказав, що умови, за яких повністю покрита жінка, яка бере участь в судовому процесі, «не представляються можливими».

Бундесрат голосуватиме за пропозицію в п'ятницю.

Опитування в кінці серпня виявили, що значна більшість німців також підтримує заборону паранджі, традиційної ісламської вуалі, яка покриває жінок з голови до ніг і яку вони одягають в громадських місцях.

Нагадаємо, в кінці серпня влада Ніцци, слідом за іншими французькими містами, заборонила використовувати традиційний мусульманський купальний костюм буркіні на пляжах.

«Повне покриття обличчя або тіла на пляжах не відповідає нашому ідеалу соціальних відносин»,— йдеться у листі заступника мера Ніцци Крістіана Естрозі прем’єр-міністру Франції Мануелю Вальсу.

Раніше, заборонили буркіні на пляжах три французькі середземноморські міста — Корсика, Канни і Вільнев-Лубе. Рішення було прийняте після терактів у Ніцці

Поділитись: