Економіка

Німеччина підозрює найбільші світові банки в фінансових махінаціях

Економіка/Німеччина підозрює найбільші світові банки в фінансових махінаціях
Зберегти
Вигляд
lead

Німецькі податківці підозрюють ряд великих банків у фінансових махінаціях, повідомляє видання tagesschau.de.

Як стало відомо від німецьких каналів NDR, WDR і видання Süddeutsche Zeitung, мова йде про JP Morgan, UBS, Morgan Stanley, BNP Paribas, Barclays, HSBC та інших.

Всього розслідування проводиться стосовно більш ніж 20-ти міжнародних банків та їх партнерів. У разі підтвердження підозр банкам або їх службовцям, відповідальним за шахрайство, загрожують штрафи.

Підозри стосовно ряду фінансових установ виникли у слідства після того, як до нього потрапив диск із переліком більш ніж 100 німецьких та міжнародних банків, а також «цінними вказівками» щодо податкових махінацій. 

Розслідуванням так званих угод «Cum-ex» (неодноразового оформлення повернень податку на доход з капіталу) щодо банків JP Morgan, Barclays і BNP Paribas займаються податківці з міста Ґаген.

Стосовно дочірнього банку HSBC Trinkaus у Дюссельдорфі також проводиться слідство у зв’язку з сумнівними угодами в 2005-2011 роках.

Між тим, Deutsche Welle повідомляє: експерти вважають, що приблизна сума збитків від таких махінацій складає більш ніж 10 мільярдів євро.

Пов`язані новини