9 лютого відкривається 67-й за рахунком фестиваль «Берлінале», що триватиме до 19-го лютого. Відкриє подію картина «Джанго» Етьєна Комара.

Очолив цьогорічне журі голландський режисер Поль Верховен. Крім нього, фільми будуть оцінювати ісладський скульптор та художник Олафур Еліассон, акторки Меггі Джилленгол, Юлія Йенч, актор Дієго Луна, режисер Ван Кваньян та продюсерка Дора Букуча Фураті. 

Головною подією позаконкурсної програми стане прем'єра продовження картини Денні Бойла «T2:Trainspotting» з Юеном МакГрегором. Крім того, Джеймс Менголд покаже завершальну частину «Росомахи».

На фестивалі покажуть дві картини, пов'язані з Україною. Перша — фільм «Процес» Аскольда Курова, що розповідає про справу Олега Сєнцова. Друга — українсько-німецька стрічка «Школа №3» Георга Жено і Єлизавети Сміт про 13-х підлітків з Донбасу, що розповідають про свої мрії, страхи та життя під обстрілами.

На Європейському ринку кіно, що відбуватиметься у Берліні з 9 до 17 лютого, Україна представить власний стенд. Там відбудуться покази ще чотирьох фільмів: «Мустафа» режисера Ахмеда Саріхаліла, «Слуга Народу 2» Олексія Кирющенка, «5 терапія» Аліси Павловської та «Мир Вашому Дому» Володимира Лерта.

Berlin International Film Festival — один з найзначніших міжнародних фестивалів кіно, заснований у 1951 році. Його головна нагорода — «Золотий ведмідь».

Поділитись: