Життя

В ОАЕ ув’язнили журналістів, що висвітлювали відкриття Лувру

16 листопада, 2017 12:44
Життя/В ОАЕ ув’язнили журналістів, що висвітлювали відкриття Лувру
Зберегти
Вигляд
11 листопада в ОАЕ урочисто відкрили музей всесвітньої культурної історії — Лувр Абу-Дабі. На відкриття музею прибув президент Франції Еммануель Макрон. Створення мистецького центру стало можливим завдяки співпраці Франції та ОАЕ, у ньому розміщено понад 600 унікальних експонатів.

Двох швейцарських журналістів, що знімали сюжет про відкриття Лувру в Абу-Дабі, спецслужби Еміратів два дні тримали в ув’язненні і допитували про їхню діяльність.

Під час цього їх позбавили будь-якого контакту із зовнішнім світом, повідомляє Al Jazeera із посиланням на швейцарський телеканал RTS, для якого працювали журналісти.

Сержа Ендерліна та оператора Йона Бйорґвінссона затримали під час відкриття мистецького музею в той момент, коли вони робили зйомки. Їм зав’язали очі й перевезли у невідоме місце, а також конфіскували телефони, камери, комп’ютери, картки пам’яті та іншу техніку.

Журналісти мали акредитацію, вони знімали історію про залучення до будівництва Лувру робітників-мігрантів. Крім цього, у них було заплановане інтерв’ю із архітектором музею - французом Жаном Нувелем.

«Все, що ми хотіли зробити, це показати відкриття Лувру в ширшому контексті. Як зворотню сторону блиску музею ми хотіли розповісти про  мігрантів, які насправді його збудували», — повідомив Ендерлін для Al Jazzera.

Загалом журналістів утримували в ув’язненні 50 годин, приблизно 10 з яких тривав допит. Втім, фізичної сили до них не застосовували. Пару помістили окремо, таким чином ізолювавши один від одного та від зовнішнього світу. Під час допиту журналістів шантажували і наказали видати пін-коди для розблокування телефонів.

Після понад двох діб в ув’язненні спецлужби змусили Ендерліна та Бйорґвінссона підписати зізнання. Утім, воно було написане арабською, тому журналісти не зрозуміли у ньому ні слова. Після підписання документу, чоловіків відпустили і дозволили повернутись до Швейцарії. Техніку та інше спорядження їм не повернули.

Нагадаємо, 11 листопада в ОАЕ урочисто відкрили музей всесвітньої культурної історії - Лувр Абу-Дабі.

Створення мистецького центру стало можливим завдяки співпраці Франції та ОАЕ, у ньому розміщено понад 600 унікальних експонатів.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Більше про:
# ОАЕ
# Лувр
Пов`язані новини