Війна

В ОБСЄ зафіксували загострення ситуації на Донбасі

12 січня, 2018 14:29
Війна/В ОБСЄ зафіксували загострення ситуації на Донбасі
Зберегти
Вигляд
Ситуація в зоні збройного конфлікту на Донбасі загострюється, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ фіксує поступове збільшення кількості обстрілів.

Ситуація в зоні збройного конфлікту на Донбасі загострюється, Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ фіксує поступове збільшення кількості обстрілів.

Про це повідомив перший заступник глави СММ ОБСЄ Олександр Хуг на брифінгу, передає «Інтерфакс-Україна».

«Після домовленості про перемир'я на свята встановився відносний мир. Але не було жодного дня без порушень. Сторони в повному обсязі виконують узяті на себе зобов'язання... Зараз можна сказати, що почалася фаза ескалації. Про це свідчать 2 тис. порушень, які наші спостерігачі зафіксували з 17.00 вівторка по 17.00 середи цього тижня», — сказав Хуг.

Він нагадав, що аналогічні домовленості вже були — так звані пасхальне, шкільне, хлібне перемир'я, і ​​всі вони проходили по одній схемі: різке припинення вогню, потім поступове збільшення кількості обстрілів.

«Всі ці перемир'я мали позитивні наслідки. Місцеві жителі отримували можливість перепочити від обстрілів. Але ці періоди тривали недовго», — зазначив Хуг.

Він додав, що за 2017 рік спостерігачі місії зафіксували 401 тисячу 336 порушень режиму припинення вогню та 4 тисячі 65 випадків розміщення важкого озброєння, та 2 тисячі 422 рази перешкоджали діяльності патрулів.

Штаб АТО повідомляв, що минулої доби на Донбасі один військовий загинув і четверо дістали поранення.

Пов`язані новини