УКРАЇНА

В ОБСЄ закликали розслідувати погрози журналістам

21 березня, 2018 12:22
УКРАЇНА/В ОБСЄ закликали розслідувати погрози журналістам
Зберегти
Вигляд
Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір наголошує, що погрози щодо журналістів в Україні мають розслідуватися.

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Арлем Дезір наголошує, що погрози щодо журналістів в Україні мають розслідуватися.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

«Журналісти отримують велику кількість погроз. І ці погрози мають розслідуватися, і ті, хто погрожує, мають бути покарані», – заявив він час зустрічі з активом Національної спілки журналістів України та представниками ЗМІ в Києві.

Він зазначив, що журналісти не мають страждати через конфлікт між країнами, у цьому контексті представник ОБСЄ згадав про необхідність звільнення українського журналіста «Укрінформ» Романа Сущенка.

«Ми завжди наголошуємо, що журналісти не є частиною конфлікту між країнами… ми кажемо, що навіть, якщо є конфлікт, все одно має відбуватися обмін інформацією, підтримуватися діяльність журналістів, саме тому ми просили про звільнення Сущенка», – сказав він.

Кореспондент українського інформагентства «Укрінформ» у Франції Роман Сущенко був затриманий у вересні 2016-го року в Москві, коли приїхав до Росії відвідати родичів.

У жовтні того року ФСБ РФ висунула Сущенку офіційне звинувачення у шпигунстві.

Адвокат Сущенка Марк Фейгін заявив, що Кремль планує засудити Сущенка до 20 років в'язниці. Повідомлялося, що утримуваного в Росії журналіста Сущенка звільнятимуть індивідуально.

Порошенко раніше заявив, що Україна готова обміняти спійманих на Донбасі російських солдатів на утримуваних в Росії українських заручників, зокрема на журналіста Романа Сущенка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українська влада не хоче розслідувати злочини правих груп проти журналістів — ООН

Пов`язані новини