В ОБСЄ заперечили факт застосування українськими військовими касетних боєприпасів на Донбасі, про що вчора у своїй доповіді повідомили у Human Rights Watch. Інформацію про касетні бомби спростував, зокрема, речник спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Михайло Боцюрків в коментарі DW.

«У нас близько 90 спостерігачів в Східній Україні. Якби ми щось подібне побачили, то ми б це зафіксували, проте на сьогодні такого не було. Все, що ми маємо сказати щодо боєприпасів чи обстрілів, з'являється в наших щоденних звітах. До цього часу в наших звітах не було нічого про це», - заявив він.

Нагадаємо, що вчора Human Rights Watch заявили про те, що її фахівці проводили спостереження протягом тижня в Донецьку. У звіті правозахисної організації, зокрема, зазначено, що працівник Міжнародного комітету Червоного Хреста Лоран Дю Паск'єр був убитий під час атаки, в якій були застосовані ракети з касетними боєголовками.

Представниця Червоного Хреста Анастасія Ісюк заявила в розмові з DW, що в оргіназації немає інформації про те, що її співробітник загинув саме в результаті обстрілу касетними снарядами.

Поділитись: