В Одесі 120 тисяч людей залишилися без тепла через падіння труби котельні

В Одесі під час сильного вітру на одній із котелень упала труба заввишки 100 метрів. Унаслідок аварії без опалення залишилося 246 багатоквартирних будинків — загалом 120 тисяч людей. Також без тепла — 25 освітніх і медичних закладів. До міста везуть мобільні котельні.
Про це йдеться на сайті Одеської міської ради.
Про падіння труби міський голова Одеси Геннадій Труханов повідомив у ніч проти 27 листопада. Він зазначив, що на місці оперативно зібрали штаб і фахівців, щоб оцінити пошкодження та розпочати аварійні роботи.
Місцеві жителі розповіли «Суспільному», що труба впала ввечері 26 листопада. За словами однієї з мешканок, опалення вимкнули ще до того.
Як зазначило місцеве видання «Думська» з посиланням на джерела в правоохоронних органах, слідчі вважають, що до падіння труби, ймовірно, призвело багаторічне ігнорування керівництвом «Теплопостачання міста Одеси» її стану.
Правоохоронці попередньо кваліфікували подію за 275 статтею Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність за порушення безпечної експлуатації будівель і споруд. За це загрожує до п’яти років позбавлення волі.
А втім, слідчі відпрацьовують інші версії, одна з яких — диверсія, розповів неназваний співрозмовник видання з правоохоронних органів.
«Обвалилася залізобетонна споруда, причому не в основі, а посередині. Таке може статися тільки в тому разі, якщо спочатку були якісь деструктивні зміни, які наростали з року в рік і систематично ігнорувалися», — зауважило джерело.
За словами співрозмовника «Думської», котельню реконструювали у 2012-2013 роках, а трубу неодноразово оглядали фахівці, які незмінно робили висновки, що з нею все добре.
Згодом Труханов розповів, що для забезпечення жителів опаленням працівники ДСНС планують доставити до Одеси модульні котельні з «усіх міст України, де вони є».
«Це дозволить дати тепло в домівки мешканців, під'єднавши їх до мереж газопостачання. Кожна котельня буде встановлена на окрему групу будинків», — пояснив одеський міський голова.
Труханов додав, що, за попередньою інформацією фахівців, стан труби дозволяє відновити опалювальний процес. За прогнозами, протиаварійні роботи триватимуть протягом 10-15 днів.
У комунальному підприємстві «Теплопостачання міста Одеси» запевнили, що розбір завалів відбувається без зупинки. Цим займаються рятувальники спільно з працівниками двох будівельних компаній.
Тим часом для жителів планують розгорнути намети для обігріву з чаєм та їжею.
Доповнено о 22:12. Роботу котельні відновили, заявили в міській раді. Вона працюватиме у тестовому режимі до ранку.
«Попереду ще багато роботи. Але випробування на працездатність нашої апаратури, автоматики та іншого обладнання ми пройшли. І сьогодні маємо всі надії, що люди будуть з теплом», — наголосив Труханов.
Негода в Одесі
Станом на 17:30 27 листопада відомо, що внаслідок негоди, яка накрила місто напередодні, впало 286 дерев та великих гілок. Також зафіксовано багато поривів повітряних мереж зовнішнього освітлення.
Комунальні служби працюють цілодобово, але заявки про падіння дерев і пошкодження енергопостачання все ще надходять, повідомили у міській раді.
Водночас у місті вже відновили роботу районних великих котелень, які були відключені через перепади напруги електроенергії, — окрім котельні, де ведуться протиаварійні роботи.
- Поділитися: