Культура

«Він дуже вирізнявся на тлі сучасного мистецтва України»: в Одесі помер художник Леонід Войцехов

22 серпня, 2018 17:57
Культура/«Він дуже вирізнявся на тлі сучасного мистецтва України»: в Одесі помер художник Леонід Войцехов
Зберегти
Вигляд
lead
Леонід Войцехов — одеський художник, концептуаліст. Останнім часом мав проблеми з серцем. Войцехов помер у віці 63 років.

На початку 80-х років разом з місцевими художниками Войцехов створив новий напрямок неофіційного концептуального мистецтва в Одесі. Разом з Сергієм Ануфрієвим, Юрієм Лейдерманом, Дмитром Федоровим Войцехов влаштовував мистецькі акції та перфоманси.

Його роботи нодноразово експозиціонували в Музеї Людвіга в Німеччині, Музеї сучасного мистецтва в Мельбурні, в музеях Франції, Швейцарії, Сполучених Штатах.

Громадське поспілкувалося із колегами та друзями Войцехова: 

   Станіслав Сілантьєв, митець

«З Леонідом я познайомився близько трьох років тому в Києві. Тоді він працював над двома своїми останніми роботами і я підтримував його морально та фінансово. Войцехов — це родоначальник одеського концептуалізму. На початку 80-х років він проводив серйозні концептуальні акції в Одесі, наприклад, акція «Они нам ответят за это». Як і будь-яка людина, яка може говорити правду у цій країні, Войцехова не приймали в жодному середовищі. Тому він був певним вигнанцем у суспільстві. Це одна з перших персон у сучасному українському мистецтві. Це велика втрата, хоча можливо поки це важко оцінити».

   Стас Домбровський, поет, письменник

«Льоня — це один із найстаріших одеських художників. Багатьом він підказував ідеї для проектів, у нього навіть книга вийшла з назвою «Проекти». 

   Стас Подлипський, художник

«Це одне із облич Одеси. Він був моїм вчителем, допоміг мені виїхати до Москви у 90-х роках, допоміг мені там з знайти майстерню. Сам малював до останнього».

   Микита Кадан, художник, куратор

«Войцехов був ініціатором концептуального мистецтва в Україні. Це те, чого не оцінили достойно. Багато його робіт нереалізовано, але вони є. Про це йдеться у його книзі «Проекти». Це історія життя, наповненого авантюризмом, харизмою. У нього були дуже непобутові ідеї — практицизм та прагматизм — не його, він дуже виділявся на тлі сучасного мистецтва України. Це був постійний танець думок. Цей підхід — орієнтир для молодих сучасних художників. Він був непростим, але без пафосу. Коли він пішов — хочеться аби він став гласним орієнтиром українського мистецтва».

Одеські художники оголосили про збір коштів на похорони. Поховають Войцехова в п’ятницю, прощання відбудеться о 13:30.

 

Пов`язані новини