Життя

В Одесі суд обмежив проведення масових заходів на Думській площі 2 травня

Життя/В Одесі суд обмежив проведення масових заходів на Думській площі 2 травня
Зберегти
Вигляд

Одеський окружний адміністративний суд обмежив проведення масових заходів на Думській площі в Одесі 2 травня за позовом виконавчого комітету Одеської міськради, повідомила прес-служба суду.

Як зазначається, виконком вимагав заборонити проведення на Думській площі зборів, демонстрацій та інших мирних акцій в період з 2 по 10 травня для ряду громадських організацій і фізичних осіб.

Свій позов виконком аргументував тим, що «у засобах масової інформації та в соціальних мережах виявлено поширення прямих закликів до насильства, порушення громадського порядку, знищення громадського майна. При цьому з повідомлень одного з організаторів акції слід, що дана акція безпосередньо пов'язана з подіями дворічної давнини. У цьому повідомленні також містяться заклики здійснити своєрідне повторення подій, проте вже на Думській площі в Одесі. Крім того, один з організаторів повідомив про наміри використання спецзасобів на акціях протесту».

Як зазначається, при розгляді справи суд врахував, що 2 травня 2016 правоохоронні органи будуть задіяні в Одесі на Куликовому полі, оскільки там будуть проводитися мирні акції. І, можливо, не будуть мати можливості одночасно забезпечити охорону порядку в різних районах міста.

Крім того, міський голова Одеси Геннадій Труханов оголосив 2 травня днем пам'яті загиблих в результаті трагічних подій, що сталися 2 травня 2014 року. У зв'язку з цим в місті рекомендовано обмежити використання музики і проведення розважальних заходів.

З урахуванням всіх фактів суд частково задовольнив позов виконкому Одеської міськради, обмеживши право ряду громадських організацій і громадян на проведення масових заходів 2 травня 2016 року у Думській площі в Одесі.

Раніше суд відмовився заборонити за позовом виконкому проведення масових акцій 2 травня 2016 року у Куликовому полі, де пройде панахида за загиблими 2 травня 2014 року в результаті пожежі в Будинку профспілок.

Крім того, в Одесі 2 травня поліція затримуватиме осіб у балаклавах і без документів.

Загалом в Україні з 30 квітня правоохоронців переведено на посилений режим несення служби. Зокрема, за порядком в Одесі під час травневих свят стежитимуть 3 тисячі правоохоронців.

/фото adm.od.court.gov.ua/

Пов`язані новини