Учасники акції вимагали закриття кримінальних проваджень стосовно учасників акції проти забудови Літнього театру в одеському Міському саду Сергія Стерненка, Дем’яна Ганула, Ігоря Резуна.

В Одесі поблизу будівлі обласної прокуратури 26 листопада ввечері розпочалась акція, учасники якої вимагали відставки прокурора Одеської області Олега Жученка та очільника Національної поліції в Одеській області Дмитра Головіна. Також одесити вимагали закриття кримінальних проваджень стосовно учасників акції проти забудови Літнього театру в одеському Міському саду Сергія Стерненка, Дем’яна Ганула, Ігоря Резуна.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

На акцію прийшли близько сотні людей. Листівками з фото затриманих активістів та написом «Вони врятували Літній театр. Натомість влада кинула їх за ґрати» учасники протесту обклеїли підігнаний до будівлі прокуратури трейлер, вікна й стіни будівлі. Також вони привезли металеві бочки та дрова і запалили багаття.

Фото: Радіо Свобода

За звинуваченням «у масових заворушеннях» 18 листопада в Літньому театрі, котрий є частиною історичного ареалу Міського саду, двох активістів заарештували на 60 діб: Сергія Стерненка — із правом на внесення застави у 600 тисяч гривень, Дем’яна Ганула — без права на заставу.

Судове засідання у справі Ігоря Резуна, якого також звинувачують за статтею 294 Кримінального кодексу України про організацію масових заворушень, має відбутися 27 листопада.

Про готовність внести за Стерненка заставу в 600 тисяч гривень заявив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

«Це не означає, що я згоден з усіма діями Стерненка. Я про це говорив і йому особисто, і публічно. Тут про інше. Про справедливість. Про Літній театр. Про Одесу, одеситів і людяність», – написав він у Facebook.

18 листопада в Одесі біля Літнього театру сталися сутички між протестувальниками і поліцією. Там мала пройти акція за захист зелених насаджень у Міському саду і проти будівництва багатоповерхівки.

Повідомлялось, що під час акції у сутичках постраждав начальник поліції Одеської області Дмитро Головін. Пізніше прес-служба поліції повідомила, що у сутичках постраждали 6 правоохоронців

25 листопада екс-лідера «Правого сектора» Стерненка узяли під варту з можливістю звільнення під заставу 600 тис грн.

Поділитись: