В одному з міст Колумбії виник брак їжі та пального. Це сталося після тривалих антиурядових протестів

Демонстранти корінних народів беруть участь в антиурядовому марші в Калі, Колумбія, 12 травня 2021 року
Демонстранти корінних народів беруть участь в антиурядовому марші в Калі, Колумбія, 12 травня 2021 рокуAP Photo/Andres Gonzalez

Після трьох тижнів загальнонаціональних антиурядових протестів жителі третього за величиною міста Колумбії Калі стикнулися з браком пального та деяких харчових продуктів.

Про це розповіли жителі міста та мер Хорхе Іван Оспіна, пише BBC.

Саме у Калі відбулися найжорсткіші сутички між протестувальниками та правоохоронцями. Упродовж кількох тижнів там блокували основні під'їзні шляхи до міста.

Через це обсяги постачання необхідних для міста ресурсів значно зменшилися. Мер Калі заявив, що зараз життєво важливим є безперешкодний пропуск товарів до міста.

Він пояснив, що місто залежало від їжі з сусідніх регіонів, щоби прогодувати жителів. Торговці на одному ринку заявили, що картоплі не вистачало, тоді як на іншому ринку вони отримали товари, але за ціною, на 30% вищою, ніж зазвичай. Також мешканці повідомили, що за бензином стоять у черзі до 12 годин.

Протести в країні

На тлі заяви про податкову реформу десятки тисяч людей вийшли на вуличні протести. Профспілки, які організовували акції протесту, заявили, що це непропорційно вплине на найбідніших людей, які вже й так ледь прогодовують сім'ї під час пандемії.

Поки що немає даних про точну кількість смертей, пов'язаних із протестами. Під час масових демонстрацій люди помирали й на тлі грабунків, руйнування громадського транспорту і блокади доріг у декількох містах.

Поки що відомо, що загинули щонайменше четверо людей, із них троє — у місті Калі. Правозахисники натомість заявляють про зловживання з боку поліції, особливо в Калі, і кажуть, що загинули більш як 40 людей.

Економічна ситуація в Колумбії

У 2021 році валовий внутрішній продукт Колумбії впав на 6,8%, що стало найглибшим крахом за півстоліття. Пандемія коронавірусу значно збільшила рівень безробіття в країні.

Запропонована реформа мала знизити поріг оподаткування заробітної плати. Це торкнулося б тих, хто має щомісячний дохід 656 доларів (приблизно 18 200 гривень) або більше.

Також потрібно було б ліквідувати багато чинних пільг, якими користуються громадяни, а ще збільшити податки, що накладають на підприємства, та кількість товарів, що підпадають під податок на додану вартість (ПДВ).