В Офісі президента про підозру Медведчуку: Сховатися не вийде — доведеться пройти через суд
Народним депутатам Віктору Медведчуку та Тарасу Козаку з фракції «Опозиційна платформа — За життя», стосовно яких підписали підозри у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів у Криму, доведеться пройти через слідство та суд, як це і передбачено законом.
Про це заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк у коментарі «Укрінформу».
«У президента [Володимира] Зеленського достатньо політичної волі, щоб в Україні дійсно працював принцип верховенства права і рівності усіх громадян перед законом і судом... Медведчуку, як і його спільникам, доведеться пройти через слідство і судовий процес, як це і передбачено законом. Сховатися не вийде», — сказав Подоляк.
За його словами, навряд чи хтось міг подумати, що Медведчук почне ховатися «десь лісами чи на дачах у друзів», коли виявиться, що в Україні відносно нього «також працює закон».
«Зображав із себе вкрай впливову та солідну людину, намагався вирішувати долю народу чи окремо Донецька та Луганська, активно користувався ресурсами країни у Криму вже після окупації, а в підсумку — просто десь сховався від слідчих дій», — зауважив він.
На думку радника керівника ОП, такі дії можуть викликати «тільки іронічну посмішку» через те, як впливає сила закону на людей, які «звикли жити над законом протягом десятиліть».
Подоляк також підкреслив, що «деструктивна діяльність Медведчука» протягом десятиліть була абсолютно прозорою для всього українського суспільства. Мовляв, державна безпека постійно перебувала під «руйнівними ударами його дивної медіаімперії».
«Суспільство прекрасно розуміє, що ця людина не могла організовувати свої "енергетичні бізнеси" чесно. Тільки політичний "дах" у різних владах протягом багатьох років допомагав Медведчуку уникати уваги правоохоронців та прокуратури», — додав він.
Що відбувається?
11 травня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала підозри двом народним депутатам, яких підозрюють у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів в українському Криму. Ідеться про Віктора Медведчука й Тараса Козака.
Перед тим СБУ прийшла з обшуками до будинку на вулиці Монтажників, де Медведчук живе із сім'єю, та кількох приміщень, пов'язаних із ним. Це не перший випадок, коли правоохоронці й держава зацікавилися діяльністю Медведчука.
2 лютого санкції запровадили проти Тараса Козака — народного депутата від «Опозиційної платформи — За життя» та соратника Віктора Медведчука. Під санкції потрапили й 8 компаній, які володіють телеканалами ZIK, «112 Україна» та NewsOne.
19 лютого Рада нацбезпеки і оборони України запровадила санкції проти Медведчука та Козака. Обмеження ввели у зв'язку з розслідуванням СБУ щодо фінансування тероризму.
Ще один епізод стосується частини нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок» — основного джерела постачання російського дизпалива до України. Ним володіє ТОВ «Прикарпатзахідтранс» — компанія, що офіційно не належить Медведчуку, але, як вважається, пов'язана з наближеними до нього людьми.
Влада вважає, що частину проводу компанія отримала незаконно, а НАБУ порушило справу через привласнення цього об’єкта. У квітні влада арештувала нафтопровід й передала його в управління «Укртранснафті».
На початку березня також відбулися масштабні обшуки у мережі АЗС, яку пов'язують з Медведчуком. Її підозрюють у несплаті 240 мільйонів гривень податків.
- Поділитися: