У селі Владиславівка в окупованому Криму на мусульманському кладовищі виявили повалені надгробні камені на могилах кримських татар.

Про це повідомила адвокатка Еміне Авамілєва з посиланням на місцевих жителів, які 16 травня виявили розбиті могили своїх рідних, пише «Крим.Реалії».

Розбили загалом 5-6 надгробків. За словами Авамілєвої, кримські татари звернулися до правоохоронних органів, однак там вважають це «внутрішньородинним розглядом».

«Стосовно один одного якась неприязнь, навіть нібито ворожі стосунки, і що це ніяке не розпалювання міжнаціональної ворожнечі. Вони просто спробували звести цю справу нанівець», — каже адвокатка.

Авамілєва не виключає, що це провокація, адже сталося це перед річницею геноциду кримськотатарського народу.

«Які б внутрішні сімейні справи не відбувалися, у кримських татар не заведено так розбиратися між собою, тим більше поглумитися над похованнями. Такого в історії кримських татар, в історичних хроніках такого немає. Це не заведено у нас, у мусульман, таким чином цинічно, вандальним способом поглумитися над похованнями», — підкреслила Еміне Авамілєва.

Нагадаємо, 18 травня є Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Президент Володимир Зеленський висловив сподівання, що незабаром усі кримські татари та українці повернуться до своїх домівок у Криму.

Поділитись: