В окупованому Криму затримали 13 людей, які прийшли на слухання Нарімана Джеляла

Біля суду в окупованому Сімферополі затримали щонайменше 13 людей, які прийшли як слухачі на засідання щодо апеляції вироку заступнику голови Меджлісу Наріману Джелялу (Джелялову) та братам Ахтемовим, яких обвинувачують у диверсії.

Про це повідомляє видання «Ґрати».

Серед затриманих двоє журналістів — кореспондентка «Ґрат» Лутфіє Зудієва та журналіст видання «Грані» Куламет Ібраїмов. Як зазначається, вони показали силовикам прескартки, але їх затримали разом з усіма.

Зудієва розповіла «Ґратам», що затримані — родичі та друзі Джеляла та Ахтемових. Вони прийшли до «суду» як слухачі, щоб підтримати підсудних, але нікого не пустили за розпорядженням «голови» так званого Верховного суду окупованого Криму.

Усі написали скаргу на недопуск, після чого поліцейський оголосив, що черговому надійшов дзвінок зі скаргою, тож усі будуть затримані. Автобус із 13 затриманими, зокрема журналістами, доставили до райвідділу поліції.

Що передувало?

У вересні 2022 року так званий Верховний суд окупованого Криму оголосив вирок заступнику голови Меджлісу Наріману Джелялу, а також активістам Азізу та Асану Ахтемовим. Окупаційна влада звинувачує їх у підриві газопроводу в селі Перевальне.

«Суд» призначив Джелялу 17 років ув'язнення зі штрафом у 700 тисяч рублів та обмеження свободи 1,5 року після звільнення. Асан та Азіз Ахтемови отримали 15 і 13 років за ґратами відповідно, штраф у 500 тисяч рублів та обмеження свободи впродовж року після звільнення.

Кримські татари свою вину не визнають. Вони наголошують, що справу сфабрикували, а щодо них застосовували тортури.

Нагадаємо, за рік до того — у вересні 2021 року — російські силовики в окупованому Криму обшукали будинки й арештували Азіза й Асана Ахтемових, Нарімана Джеляла, а також Ельдара Одаманова та Шевкета Усеїнова.

Азіз Ахтемов розповів адвокату, що його брата силовики били, вивозили до лісу та погрожували розстрілом, а також катували електричним струмом у присутності так званого державного адвоката.

Серед усіх затриманих Джелялу посилили обвинувачення: його перекваліфікували в диверсію у складі організованої групи. Також його обвинувачували в незаконній купівлі, передачі та зберіганні вибухових речовин у складі організованої групи.

Українська прокуратура Криму відкрила кримінальні справи через обшуки та затримання Джеляла про порушення недоторканності житла та незаконне позбавлення волі.