В окупованому Криму вручили звинувачення журналісту Семені

В окупованому Росією Криму журналісту Миколі Семені вручили обвинувачувальний висновок у справі про сепаратизм

В окупованому Росією Криму журналісту Миколі Семені вручили обвинувальний висновок у справі про сепаратизм.

Про це повідомляє «Крим.Реалії».

За версією слідства, кримський журналіст «підготував статтю під назвою «Блокада – необхідний перший крок до звільнення Криму», в якій були виявлені заклики до порушення територіальної цілісності Росії».

Як зазначається, у висновку цитуються місця, що містять, на думку слідства, сепаратистські висловлювання, і докладно описується, як Микола Семена надіслав текст статті в редакції електронною поштою.

Згідно з повідомленням, сам журналіст свою провину заперечує.

За версією слідства, Семена порушив законодавство «з мотивів політичної ворожнечі в ставленні до Російської Федерації».

У якості доказів в обвинувальному висновку наводяться свідчення самого Семени і текст його електронного листа в редакцію, яке він видалив відразу після відправлення.

Також в документі наводяться свідчення свідків звинувачення, в якості яких виступають оперативні співробітники ФСБ, які крім відомостей по суті, також розповіли про «оперативний супровід справи» — обшуках, інформації, отриманої з вилученої техніки журналіста, в тому числі його особисту переписку.

Свідком звинувачення виступає також кримський журналіст Сергій Мєшковой, який на даний час, за попередніми відомостями, працює в прес-службі самоназваної «ЛНР».

За його словами, «матеріали, підготовлені Семеною завжди недостатньо об'єктивно характеризували суспільно-політичну ситуацію, яка складається в республіці Крим і Семена дотримувався чітких проукраїнських і антиросійських поглядів».

Як зазначив адвокат Семени Еміль Курбедінов, обвинувальний висновок було вручено з порушенням кримінально-процесуального кодексу: документ повинен був вручити представник прокуратури, тоді як Семені висновок було передано слідчим ФСБ Олександром Паршутіним в будівлі управління.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Справа кримського журналіста Семени: винуватий у «думкозлочині»?.