УКРАЇНА

В окупованому Криму зафіксовано 88 випадків порушення прав людини

10 грудня, 2016 14:18
УКРАЇНА/В окупованому Криму зафіксовано 88 випадків порушення прав людини
Зберегти
Вигляд
Українською прокуратурою у справах окупованого Росією Криму відкрито 88 кримінальних проваджень стосовно порушення прав та свобод людини на території півострова.

Українською прокуратурою у справах окупованого Росією Криму відкрито 88 кримінальних проваджень стосовно порушення прав та свобод людини на території півострова.

Про це повідомив прокурор Автономної Республіки Крим Гюндуз Мамедов, передає прес-служба ГПУ.

За його словами, було створено реєстр даних громадян, чиї права обмежуються у зв’язку з їхніми політичними переконаннями, етнічним та релігійним походженням.

«За попередніми підрахунками наразі зазначений реєстр складається з 88 осіб, за кожним випадком прокуратурою АР Крим зареєстровано кримінальне провадження та ведеться розслідування», — сказав він під час зустрічі з генпрокурором Юрієм Луценко.

Мамедов висловив сподівання, що наступного року щодо посадових осіб за неправосудні рішення щодо українських громадян буде направлена справа до суду.

Водночас Луценко доручив Гюндузу Мамедову створити на офіційному сайті прокуратури АР Крим відкритий реєстр справ щодо порушення прав людини і надати людям можливість надсилати відому їм інформацію про такі порушення.

Він також нагадав, що відносно колишніх українських суддів та прокурорів, які залишились на окупованій територій розпочато кримінальні провадження за прийняття завідомо неправомірних рішень та державну зраду.

Напередодні в анексованому Криму ФСБ затримала українського активіста Балуха. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вiн живе пiд українським прапором в Криму. Iсторiя Володимира Балуха.

Пов`язані новини