Туристичний потік у світі в першому півріччі 2020 року скоротився на 65% через пандемію коронавірусу — все через те, що країни закрили свої кордони та запровадили обмеження на поїздки.

Про це повідомляє Всесвітня туристична організація ООН.

За їхніми підрахунками, через значне падіння попиту всього не відбулося приблизно 440 млн міжнародних поїздок, що призвело до втрати 460 млрд доларів для світового туристичного сектора.

Це приблизно в п'ять разів більше, ніж збитки від міжнародного туризму, зафіксовані у 2009 році в умовах глобальної економічної кризи.

Хто найважче пережив COVID?

Найбільше від обмежень, пов'язаних з коронавірусом, постраждала Азія, де туристичний потік скоротився на 72%. В Європі він знизився на 66%, в Африці та на Близькому Сході — на 57%, а в Америці — на 55%.

В ООН бачать можливі позитивні сценарії на 2021 рік: поступове та лінійне скасування обмежень на поїздки, поява вакцини й лікування та повернення довіри мандрівників. І все є, попри це, повернення до рівня 2019 року з точки зору туризму займе від 2 до 4 років.

Українці поки можуть поїхати не в будь-яку країну

Пандемія коронавірусу у світі триває, тому країни запроваджують різні обмежувальні заходи. Так, не кожна держава дозволяє в’їзд українцям. Міністерство закордонних справ України створило інтерактивну карту, на якій можна подивитися, в яку країну українці можуть в’їхати та за яких умов.

Водночас в разі планування поїздки МЗС радить додатково уточнити все про правила в'їзду і перебування в іншій країні.

Поділитись: