В ООН підрахували, скільки людей стали жертвами війни на Донбасі з 2014 року
З квітня 2014 року та до кінця червня 2021—го понад 42 тисячі людей стали жертвами бойових дій на Донбасі.
Про це повідомили в Управлінні верховного комісара ООН із прав людини у відповідь на запит «Радіо Свобода».
Зокрема, там підрахували, що загальна кількість людських втрат, пов’язаних з конфліктом в Україні, становить приблизно від 42,5 до 44,5 тисячі людей.
З них близько 13,2-13,4 тисячі людей загинули. Йдеться про понад 3,4 тисячі цивільних людей, приблизно 4,2 тисячі українських військових та приблизно 5,8 тисячі бойовиків.
Протягом усього періоду бойових дій на Донбасі цивільні становлять близько 25% від загальної кількості усіх загиблих і поранених. Зокрема, за даними Управління верховного комісара ООН, приблизно 29,6–33,6 тисячі людей отримали поранення. З них 7-9 тисяч людей ㅡ цивільні, близько 10 тисяч ㅡ українські військові та майже 13 тисяч ㅡ бойовики.
Однак в УВКПЛ ООН зазначають, що за роки співвідношення жертв серед цивільних, українських військових та бойовиків суттєво змінилося. Якщо у 2014 році на одного загиблого цивільного припадало двоє загиблих українських бійців або бойовиків, тобто відсоток жертв серед цивільних складав 33-34%, то з 2019 року він опустився до 4-5%.
Яка зараз ситуація на Донбасі?
З 27 липня 2020 року там запрацювало нове перемир'я. Протягом перших місяців на Донбасі справді суттєво зменшилася кількість обстрілів, однак зараз спостерігається нове загострення. За час «перемир'я» від обстрілів бойовиків загинуло понад 40 військових. Солдати також гинуть унаслідок підриву на вибухівках.
Зростання кількості обстрілів бойовиків та кількості поранених і загиблих українських військових відбувалося на тлі збільшення кількості російських військ біля кордонів з Україною. Однак 22 квітня міністр оборони РФ заявив, що з 23 квітня війська почнуть повертатися на місця постійної дислокації.
У Держприкордонслужбі України підтверджували відведення російських військ з окупованого Криму. А 15 травня у Міністерстві оборони повідомили, що хоч Росія і почала відводити свої війська від кордону з Україною, проте робить це повільно. У New York Times на початку травня повідомляли про те, що біля кордонів залишається 80 тисяч російських військових.
А 12 липня президент Володимир Зеленський заявив, що відведення російських військ від кордонів фактично не відбулося — там продовжує зберігатися висока концентрація армійських підрозділів РФ.
- Поділитися: