Незалежний експерт ООН Хуан Пабло Богославськи висловив стурбованість через проблеми з виплатами пенсій мешканцям Донбасу, які через збройний конфлікт опинилися на окупованих територіях регіону.

Незалежний експерт ООН Хуан Пабло Богославськи висловив стурбованість через проблеми з виплатами пенсій мешканцям Донбасу, які через збройний конфлікт проживають на окупованих територіях регіону.

Про це йдеться на сайті Управління верховного комісару ООН з прав людини.

«Уряд має враховувати, що вимоги змушують людей похилого віку їхати через 5 контрольно-пропускних пунктів кожні 60-90 днів, аби уникнути призупинення виплати їхніх пенсій. Часто їм це вдається з великими труднощами, вони стикаються з багатьма ризиками», — наголосив Богославськи.

Він зауважив, що при поїздках на підконтрольні українському уряду території для отримання пенсій вони втрачають від 50 до 80% своїх соціальних виплат.

«Мене турбує, що у цьому контексті понад 600 тисячам людей похилого віку було відмовлено у пенсіях. Тим не менш, відновлення виплати пенсій більшості з цих людей не було зроблено», — сказав Богославськи.

Раніше голова військово-цивільної адміністрації Донецької області Павло Жебрівський заявив, що Україна може виплачувати пенсії на окупованому Донбасі через посередництво Червоного Хреста.

У лютому 2018 Європейський суд з прав людини визнав законною відмову України здійснювати соціальні виплати жителям непідконтрольних українському урядові території Луганської та Донецької областей.

Поділитись: