В Організації об'єднаних націй 14 жовтня вшанували пам'ять жертв Бабиного Яру.

Про це повідомляє Радіо ООН.

Захід в ООН, організоване місіями України, США та Ізраїлю, почалося з хвилини мовчання в пам'ять про жертв Бабиного Яру.

Від імені генерального секретаря ООН виступив його спеціальний радник з питання про обов'язок захищати Іван Шимонович:

«Важливо зберігати пам'ять про тих, хто став жертвою в цій трагедії, щоб запобігати масові вбивства в майбутньому. На згадку про цих людей ми не маємо права мовчати, коли бачимо ознаки нових злочинів».

Якби світ тоді не промовчав, знаючи про злочини нацистів, доля мільйонів євреїв склалася б інакше. Про це заявив, виступаючи на заході, постійний представник Ізраїлю при ООН Денні Данон. Він підкреслив, що трагедія Голокосту почалася саме з яру в Бабиному Яру.

Раніше повідомлялося, що у Києві вшанували пам’ять жертв трагедії Бабиного Яру.

Президент Німеччини Йоахім Гаук у своєму виступі з нагоди 75-ої річниці трагедії заявив, що людство має час від часу «зазирати у прірву» Бабиного Яру, аби згадувати людей, які тут померли.

 

За два осінні дні 1941 року в Бабиному Яру в Києві нацисти розстріляли понад 33 тисяч осіб. За неповні два роки там було вбито понад 100 тисяч осіб - євреїв, циган, українців, росіян. З тих пір пройшло 75 років, проте світ досі не позбувся загрози злочинів проти людяності.

Поділитись: