В ООН закликали донорів активізувати зусилля з наповнення Об'єднаного фонду гуманітарної допомоги Україні: до початку зими необхідно знайти $52 мільйони для забезпечення гострих гуманітарних потреб на Донбасі.

Про це повідомив речник генсека ООН Стефан Дюжаррік, повідомляє «Укрінформ». Він також нагадав, що близько 2 мільйонів людей на території, контрольованій українським урядом, живуть на територіях, забруднених мінами та вибуховими пристроями.

«ООН і наші гуманітарні партнери терміново закликають знайти $52 млн, аби забезпечити термінові гуманітарні потреби із наближенням зими, коли температура знизиться до позначок від -15 до -20 за Цельсієм», — сказав Дюжаррік.

Він додав, що план гуманітарного реагування ООН для України на 2019 рік, який передбачає загальні фінансові потреби на рівні $162 млн, нині наповнений на 32%.

«Близько $16 млн з коштів, які негайно потребуються нині для захисту цивільного населення, підуть на допомогу жертвам замінування, маркування замінованих територій та розмінування територій до того, як вони вкрилися сніговим покровом», — додав він.

«Кошти також підуть на допомогу 80 тисячам людей, які живуть в межах п’ятикілометрової смуги поблизу лінії зіткнення у східній Україні, задля доступу до медичних послуг — пересувних медичних команд або для надання людям грошей на дорогу до медичних закладів», — підсумував Дюжаррік.

12 лютого 2019 року в ООН заснували Об’єднаний фонд гуманітарної допомоги Україні та закликали донорів долучитися до нього, щоб допомогти мешканцям Донбасу, які потерпають від збройного конфлікту.

Поділитись: